Çözüldü Kulaklıktan gelen ses geri karşıya gidiyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

muratgunes

Femtopat
Driverları güncelledim, ses ayarlarından internetteki çoğu yöntemleri yaptım ancak bir türlü çözemedim. Online ders olsun CS olsun kulaklıktan gelen ses geri karşıya iletiliyor, bu sorunu nasıl çözerim?

Gürültü azaltma mekanizması değildir, sistem seslerini engelleme ses efektidir.

AEC'yi açın yeterli.
Dostum teşekkür ederim ne hikmetse şimdi denediğimde sorunum çözüldü iyi forumlar.
Kulaklık kullanıyorsanız aec ses kalitesini düşürebilir denetim masasından giriş aygıtlarınızı kontrol edin
Çözdüm teşekkür ederim.

Gürültü azaltma mekanizması değildir, sistem seslerini engelleme ses efektidir.

AEC'yi açın yeterli.
Gürültü azaltma mekanizmasıdır sadece statik gürültü yerine hoparlörden gelen sesi kaynak olarak kullanır bence sorun giriş aygıtlarından kaynaklanıyor. Aec sorunu çözer ama doğru çözümün o olduğunu düşünmüyorum.

Dostum teşekkür ederim ne hikmetse şimdi denediğimde sorunum çözüldü iyi forumlar.
Rica ederim, dediğim gibi klasik bir çözüm. En iyi cevap verirseniz sevinirim.
Gürültü azaltma mekanizmasıdır sadece statik gürültü yerine hoparlörden gelen sesi kaynak olarak kullanır bence sorun giriş aygıtlarından kaynaklanıyor. Aec sorunu çözer ama doğru çözümün o olduğunu düşünmüyorum.
Tamam.

Aec dolaylı yoldan çözüm olabilir ama sorunun kökünü denetim masasında ses girişi seçeneklerinden çözebilirsiniz. Tabi ki seçim size kalmış
Öyle bir çözüm yok, aynı sorunu ben de yaşıyordum denedim. Özellikle Jak kulaklıklarda ve Arctis serisinde yaşanan bir sorun bu.

Bir sebepten dolayı ki bu büyük ihtimalle giriş aygıtının yanlış belirlenmesinden kaynaklanıyor output ve input sesleri birleştiriliyor. Sizin önerdiğiniz yöntemde sonrasında yazılım kullanılarak bu ses tekrar çıkartılıyor. Bunun yerine input channelına sadece mikrofondan gelen veriyi yönlendirmek daha iyi bir tercihtir. Ama anakarttan kaynaklanan bir sıkıntı varsa da sizin önerdiğiniz gibi workaroundlar kullanmanın sakıncası yok. Sonuç olarak arkadaşın problemi çözüldü ben sadece ileride aynı problemi yaşayan insanlar konuya denk gelirse diye çözüm önerisi paylaştım

Geri
Yukarı