Çözüldü Origin.exe 0xc000007b Hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

KadirGrgl

Hectopat
Daha fazla  
Bugün Battlefield 4 oyununu aldım ve Origin’i ilk defa bilgisayarıma indirip kurdum ancak aşağıdaki hatayı alıyorum.

Ekran Alıntısı.JPG

Recep abinin anlattığı çözüm videosunu izledim ancak yapmadım.
Bu da aldığım Logfile; Logfile.PML

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam dediklerinizin bir kısmını yapabildim. Microsoft Visual c++ 2015 redistributable package (x64) yükleyemiyorum; bu hatayı veriyor "0x80070666". Ek 1'de fotoğrafı var.

Origin ise MSVCP140.dll bulunamadı diyor. Ek 2'de fotoğrafı var.

Ek 1 :hata 1.JPG

Ek 2: hata 2.JPG

Bu da en son aldığım Logfile; Logfile 2.PML

Yukarıda belirtildiği gibi DLL dosyasını sildiniz mi? DLL'yi sildikten sonra Visual 2015'i kurun. SysWOW64 ve System32'nin içindeki MSVCP140.DLL'leri silip, Visual 2015 x86 ve x64 kitlerini açıp onarın.

Yukarıda belirtildiği gibi DLL dosyasını sildiniz mi? DLL'yi sildikten sonra Visual 2015'i kurun. SysWOW64 ve System32'nin içindeki MSVCP140.DLL'leri silip, Visual 2015 x86 ve x64 kitlerini açıp onarın.

MSVCP140.DLL dosyasını hem SysWOW64'den hem System32'den sildim daha önce sadece SysWOW64'den silmiştim. Şimdi dediklerinizi tekrar yaptım ve en baştaki "Origin.exe - Uygulama Hatası"nı alıyorum. Hata kodu 0xc000007b.

Bu işlemlerden sonra aldığım Logfile; Logfile 4.PML

Hocam sorunu hallettim.

ÇÖZÜM:

MSVCP140.DLL'yi tüm C:\Windows ' ta aratıp sildim. Bigisayarımdaki tüm Visual C++'ları denetim masasından kaldırdım. Originin kurulu olduğu dosyadaki (C:\Program Files (x86)\Origin) "vcredist_x86_vs2015"i ve "vcredist_x64_vs2015"i kurdum. Sorunum kalmadı program başarılı bir şekilde açıldı.

Yardımcı olan arkadaşlardan çok teşekkür ederim :) .

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı