Çözüldü Pirhana ixenit m type oto Teyp'e amfi takılır mı?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

ByNursE

Hectopat
İyi günler arkadaşlar, elimde başlıkta belirtmiş olduğum teyp bulunmakta, izlediğim videolarda amfi bağlamak için kırmızı beyaz jak tarzı girişler den(tam ismini bilmiyorum) 2 kırmızı 2 beyaz vardı bunların in kısmına takıyorlar idi kabloları. Ancak bende sadece bir kırmızı bir beyaz giriş bulunmakta yine de bağlama şansım var mı?

Dosya Ekleri

• WhatsApp Image 2020-09-13 at 14.36.37 (1).jpeg
    WhatsApp Image 2020-09-13 at 14.36.37 (1).jpeg
    137,2 KB · Görüntüleme: 74
  • WhatsApp Image 2020-09-13 at 14.36.37.jpeg
    WhatsApp Image 2020-09-13 at 14.36.37.jpeg
    161,1 KB · Görüntüleme: 53
Çözüm
Kırmızı ve beyaz jaklar Audio out çıkışı yani amfi bağlantısı yapılır.

1 Adet mavi kablo var resimde solda ucu bantlı gibi onu da amfinin RAM ya da remoto ucuna bağlayacaksınız.

1 Adet mavi kablo var resimde solda ucu bantlı gibi onu da amfinin RAM ya da remoto ucuna bağlayacaksınız.

Çözüm

Teşekkür ederim evet dediğiniz gibi o mavi kablo kontak olarak kullanılıyor sanırım. kontak kapanınca teypin dolayısı ile amfinin kapanmasını sağlıyor diye biliyorum. Yanlış biliyor da olabilirim. Verdiğiniz bilgi için çok teşekkür ederim.

Müzik sistemin de oldukça tecrübem vardır her zaman yardımcı olmaya çalışırım.

Mavi kablo otomatik anten ve amfi bağlantısı uyartım ucudur. Yani teyp açıldığında +12VDC çıkış yaparak sisteme bağlı cihazları devreye alır.

Teyp kapandığında cihazlar boşuna akım çekmemesi ve akü yü bitirmemesi için o cihazları da kapatır.

Yeni konular

Geri
Yukarı