Anakartı arızalı olan Lenovo laptop iade edilir mi?

Akif9748

Kilopat
Makaleler
14
Cihaz açılmıyor, anakart arızası. Aralık 2023'te İncehesap'tan alındı. Garantisi devam ediyor. Servise göndersem onarım yapar ve geri gönderir ama bir daha aynısı olur mu vs. emin olamıyorum.
Eskiden 6 ay içinde kusur çıkan maldan iade alınabiliyor diye bir kanun vardı. Kanun hala geçerli mi? Geçerli ise süreç nasıl olur?
Laptopa ihtiyacım varken bozuldu, artık süresinin de bir önemi kalmadı işlemlerin. Eğer oluyorsa sürecin nasıl işlediğini bilen varsa, bildirirse çok mutlu eder. Olmuyorsa direkt tamire göndereceğim.

İade talebi verin, kabul etmezlerse Tüketici Mahkemesi’ne başvurun. Ben öyle yapmıştım, hemen iade yapılmıştı.
Hocam cevap için teşekkürler. Direkt arayım mı lenovoyu?

Hocam geçmiş olsun nasıl bozuldu?
Hocam, kendi kendine. Şarjdaydı, kapağı açınca boot etmesi gerekirken etmedi. Caps vs ışıklar açık bekliyordu. Pili vs çıkardım ama yok olmuyor. Zaten yaşayan bir arkadaş vardı dedi anakarttan, değişim yapmışlardı bende diye.

Hocam cevap için teşekkürler. Direkt arayım mı lenovoyu?

Hocam, kendi kendine. Şarjdaydı, kapağı açınca boot etmesi gerekirken etmedi. Caps vs ışıklar açık bekliyordu. Pili vs çıkardım ama yok olmuyor. Zaten yaşayan bir arkadaş vardı dedi anakarttan, değişim yapmışlardı bende diye.
O cihazın hiç öyle yapmasını tahmin etmezdim.

O cihazın hiç öyle yapmasını tahmin etmezdim.
Hocam elektronik bu. Yapabiliyor böyle bir şey model farketmeksizin. HP laptop aldık 0 o da böyle yaptı direkt iade ettik. Ip3 Gaming de duydum yapan, LOQ da. Aman garantinin dışında yapmasın da. Verileri kopyalamaya çalışıyorum başka yerlere. İnşallah süreç sıkıntılı olmaz. Zaten 1 ay boyunca laptop baya gerekti, 1 ay boyunca da süreç bitmez gibi tamir de olsa iade de olsa.

Hocam elektronik bu. Yapabiliyor böyle bir şey model farketmeksizin. HP laptop aldık 0 o da böyle yaptı direkt iade ettik. Ip3 Gaming de duydum yapan, LOQ da. Aman garantinin dışında yapmasın da. Verileri kopyalamaya çalışıyorum başka yerlere. İnşallah süreç sıkıntılı olmaz. Zaten 1 ay boyunca laptop baya gerekti, 1 ay boyunca da süreç bitmez gibi tamir de olsa iade de olsa.
Bu novo tuşu vardı kulaklık soketinin yanında ona basıncada mı tepki yok hocam?

Geri
Yukarı