Çözüldü Rainbow Six Siege Açılmıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Hasanbars

Hectopat
Arkadaşlar oyunum internet kafede falan açılıyor ama benim PC'de acılmıyor. Eskiden acılıyordu bir anda acılmamaya başladı. Format atım oyunu gene yukledım derken çağre tükendi beni kurtaracağınızı umuyorum saygılarımla.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Bu adımları uygulayınca sorun çözülmedi ancak farklı kişilerin sorunu çözülebilir. Herkeste aynı şey işe yaramayabiliyor. Konu sahibinin çözümü en altta belirtilmiş. Benim önerim buradaki her çözümü denemeniz.

Denenen olası çözümler:
  • DirectX İndirme Aracı kuruldu
  • Ekran kartı sürücülerini güncellendi
  • Oyunun dosya bütünlüğünü doğrulandı
  • Yönetici olarak çalıştır ve farklı uyumluluk modları denendi
    Rainbow uyumluluk ayarı.png
  • Steam ve Uplay Cloud Save özellikleri devre dışı bırakıldı
    Steam cloud save kapatma.png
    Uplay cloud save kapatma.png
  • Tom Clancy's Rainbow Six Siege - WW Uplay Activation devre dışı bırakıldı
    Steam Tom Clancy's Rainbow Six Siege - WW Uplay Activation.png
  • Temiz kurulumla Windows 1903 yüklendi ve Windows güncellemeleri kontrol edildi

Denemediğimiz (en azından benim bildiğim) ama işe yarayabilecek bazı çözümler:
  • Masaüstü çözünürlüğünüzü düşürün
    Görüntü ayarları.png
    ekran çözünürlüğü.png
  • Belgeler > My Games > Rainbow Six > Farklı harf ve sayılar içeren klasör > GameSettings dosyasını açın.
    GameSettings Rainbow.png
    WindowMode = 0'dan 1'e değiştirin ve çözünürlüğü 800 x 600'e düşürün. Eğer GPUAdapter ayarı 1 ise 0 olarak değiştirin ve kaydedip çıkın.
    GameSettings Rainbow ayarları.png
  • Son olarak sizden istenen şeyleri yaparak Ubisoft destekle iletişime geçmenizi önerebilirim. Belki donanımsal bir sorununuz vardır veya oyuna güncelleme gelmesi gerekiyordur. Sanırım konu sahibi oyuna gelen güncellemeden sonra bu sorunla karşılaştığını belirtmişti. Rainbow Six: Siege Doesn't Launch

Farklı çözüm önerisi olanlar paylaşmaktan çekinmesin lütfen.

Sorun çözüldü:

Bazen en basit çözümler en etkili olanlarıdır. :D

DDU ile ekran kartı sürücünü kaldırıp güncel sürücüyü sitesinden indirildi ve oyun açıldı. Bu tip sorunun çözümünü arıyorsanız bu konuda bahsedilen adımları deneyebilirsiniz.

Öncelikle kendi ekran kartınızı öğrenin ve doğru sürücüyü indirin:
Sonrasında DDU ile kurulu olan sürücüyü kaldırıp indirdiğiniz güncel sürücüyü kurun.
Rapor paylaşır mısın?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı