Çözüldü RTX 2070'e su döküldükten sonra çalışma ihtimali var mı?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

PARAMORE

Hectopat
Makaleler
2
Daha fazla  
Meslek
Eczacı
Kasayla uğraşırken üst tarafındaki açıklıktan yanlışlıkla bardakta kalan 5-6 damla, belki biraz daha fazla suyu döktük. O da direkt üstteki fanlardan sızıp ekran kartının üzerine döküldü. Bilgisayar açıktı ve ekran kartı RGB'si gidip gelmeye başladı. Hemen kapattım, kartı söktüm, kuru bir bezle iyice sildim, ardından hafifçe 5 dakika kadar ılık hava tuttum. Sonrasında kartı, silikajel (nem çekici) ile beraber kutusuna kaldırdım. Yarın tekrar çalıştırıp bakmayı düşünüyorum. Görüntü hiç gitmedi, sadece kartın ışıklandırması gidip geldi. Sizce arıza oluşmadan düzelme ihtimali var mıdır? Yaşayan ya da benzer olay duyan bilgilendirirse sevinirim.

Anakart: B450 Tomahawk Max
Ekran kartı: MSI 2070 Super Gaming X Trio

Arkadaş ben konumun başlığını düşünerek yazabiliyorum, keşke değiştirilmese her yazdığımız.
@Tibrikci anladım hocam sağolun.
@Jang Geum'un Danji Yemeği hocam içinde oksitlenme olursa açtığım an garanti düşer, onu halledebilir miyim ki? Arka plakanın altına sızdı biraz.

@can0022 hahaha güzel fanteziymiş hocam, o kadar hassas değildir umarım bendeki ürün de.
düzelebilir,düzelmiyedebilir.Yarını bekleyip göreceksin.Kanaatimce açılır o kadar su dökülmemiş zaten
Artık daha dikkatli olursunuz umarım çok değerli bir parça çünkü.
Haklısınız :/

Geri
Yukarı