Çözüldü RX 5700 XT GPU kullanımı %100 olmuyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Cheaser

Hectopat
Merhaba saygıdeğer Technopat ailesi umarım yazım kurallarına uygun yazmış olurum.
Hemen konuma geçeyim; Assassin's Creed Odyssey oyununda GPU kullanımı %80'lerde geziyor. Benim almam gereken FPS'yi düşürüyor grafik ayarlarım en sonda Ultra'da ekran kartım RX 5700 XT. Bu da demek oluyor ki %100'ünü kullansa 60 FPS yerine 80 almak gibi bir olaya denk geliyor gibime geliyor ben bu GPU kullanımını nasıl %100 yapabilirim fikri olan varsa yazarsa sevinirim. Radeon'un kendi uygulamasının arayüzünde CTRL+Shift+o tuşlarına basarak menüyü görüntülüyorum bu %80 arada %70 %50 gibi de oluyor yani kararsız ama nedense %100 kısmına gelmiyor.
Merhaba arkadaşlar ben sanıyorum sorunu buldum.
Çözümüm şu şekilde oldu bunu Assassin's Creed Odyssey oyunu için söylüyorum diğer oyunlarda varsa yapmanızı öneririm.
Kenarsız pencereden tam ekrana alınca FPS değerlerim artıp ekran kartı kullanımım da arttı umarım yardımcı olur size de :)

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba saygıdeğer Technopat ailesi umarım yazım kurallarına uygun yazmış olurum.
Hemen konuma geçeyim; Assassin's Creed Odyssey oyununda GPU kullanımı %80'lerde geziyor. Benim almam gereken FPS'yi düşürüyor grafik ayarlarım en sonda Ultra'da ekran kartım RX 5700 XT. Bu da demek oluyor ki %100'ünü kullansa 60 FPS yerine 80 almak gibi bir olaya denk geliyor gibime geliyor ben bu GPU kullanımını nasıl %100 yapabilirim fikri olan varsa yazarsa sevinirim. Radeon'un kendi uygulamasının arayüzünde CTRL+Shift+o tuşlarına basarak menüyü görüntülüyorum bu %80 arada %70 %50 gibi de oluyor yani kararsız ama nedense %100 kısmına gelmiyor.
Merhaba arkadaşlar ben sanıyorum sorunu buldum.
Çözümüm şu şekilde oldu bunu Assassin's Creed Odyssey oyunu için söylüyorum diğer oyunlarda varsa yapmanızı öneririm.
Kenarsız pencereden tam ekrana alınca FPS değerlerim artıp ekran kartı kullanımım da arttı umarım yardımcı olur size de :)

Hocam konuyla alakasız ama VRAM kullanımı kaç oyunda söyler misiniz acaba.

Ufak bir darboğaz var gibi. İşlemcinizin marka modeli nedir?

İşlemcim Ryzen 5 3600 tam besliyor diye düşünüyorum %50'sini kullanıyor 70 iken falan hocam.
Her oyunda %100 kullanacak diye bir kural yok.
Arkadaşım ben %70 80 ile aldığım fpsyle neden oynamak zorundayım %100 de çalışsın adam gibi oynatsın ekran kartımda iyi %50 %70 arası çalışıyor.
Hocam konuyla alakasız ama VRAM kullanımı kaç oyunda söyler misiniz acaba.

VRAM kullanımım 5 GB olabilir. 8 GB ekran kartım RX 5700 XT.

Yeni konular

Geri
Yukarı