Çözüldü SSD AHCI mod hız sorunu

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

ozgiray

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar.
Sistemimde ki SSD'yi uzun süredir ide modda kullanıyordum sistemi bu şekilde kurduğum için. Windows 10 yükseltmesinden sınra AHCI moda aldım. Buraya kadar her şey iyi ama hız testlerinde okuma hızı artarken yazma hızı 3 kat düştü. PC ide OK gösteriyor. Resimleri ekledim. Yardımlarınızı rica ediyorum.

as-ssd-bench Samsung SSD 850  29.07.2015 18-12-38.png
as-ssd-bench Samsung SSD 850  30.07.2015 11-20-46.png

as-ssd-bench Samsung SSD 850  29.07.2015 18-12-38.png
as-ssd-bench Samsung SSD 850  30.07.2015 11-20-46.png
[/QUOTE]

Arkadaşlar sorunu hallettim.
Belki aynı problemi yaşayanlara örnek olur. Ahci driver versiyonu 2009 tarihli idi. AMD sitesinden son versiyon kurulumunu indirdim. Ancak kurulumdan giderseniz (setup.exe) driveri güncellemiyor. C: dizinine açılan AMD klasörünün içinden ahci driver işletim sistemi versiyonuna göre bulun öncelikle. Daha sonra aygıt yöneticisinden donanımınızı bulup (bende "AMD SATA CONTROLLER" di) sağ tık sürücü yazılımını güncelleştire tıkladıktan sonra indirdiğiniz klasörün yolunu gösterin. Bu şekilde güncel driveri yükledi. 2015 tarihli driveri yükledikten sonra SATA2 portunda max hız ulaştı. :)
Ek olarak SSD sata3 olmadan max. çalışma hızına ulaşamıyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı