Çözüldü SSD ve HDD Kaynaklı Mavi Ekran

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Telemnar92

Picopat
Yer
Sakarya
Daha fazla  
Merhaba,

Yaklaşık 2 haftadır mavi ekran hatalarıyla boğuşuyorum. 2 defa konu açtım. Birinde çıkarılan sonuç 'SSD'den kaynaklı olduğuydu. ( Konu Linki; İlk konu ) Sorun hallolmuş görünüyordu. Bu gün tekrar mavi ekran hataları almaya başladım. (Art arda) Ben de ikinci bir konu açtım. ( Konu Linki; İkinci konu ) Biraz uğraşlar sonucu bu seferki hata kaynağının HDD olduğunu öğrendim. Merak ettiğim konuya gelirsek, ilk sorun başlangıcında da hem SSD hem de HDD aynı anda takılıydı. SSD'yi çıkarınca sorun halloldu. HDD'de bir sorun yoktu. Şimdi ise HDD'den kaynaklı ikinci bir sorun baş gösterdi. Acaba benim diğer bileşenlerimden ötürü mü disklerim bozuluyor, yoksa bahtsız bedevi durumunda mıyım? Sorunlu her iki diske'de 2'şer kez temiz kurulum, farklı Windows sürümleri farklı sürücüler denendi. İlgilenenlere şimdiden teşekkür ederim.

Bahsi geçen sorunlu iki donanım ;

• WD 500GB Blue SATA 3.0 2.5" SSD
  • WD 1TB Blue 64MB 7200rpm 3.5" SATA 3.0 Harddisk

Sistemim;
  • Ryzen 5 3600 (stok fan)
  • MSI B450 Tomahawk
  • MSI 5700XT
  • Kingston HyperX Predator ( 2x8 çift kanal )
  • Sharkoon 750W 80Plus Gold
  • Seagate 1TB HDD (Şu an kullandığım sabit disk)

Dostum bir BIOS Update deniye bil misin düzelebilir daha önce karşılaşdım yalnız en güncelin bir altındakini kurun

Problem ilk baş gösterdiğinde ilk yaptığım işlem BIOS güncellemesiydi. En son sürümden sonraki sürümleri dahi denedim sorun BIOS kaynaklı değildir büyük ihtimal ile.
Seagate'nin HDD'ni kullanıyorum aynı şekilde sorunu RAM'lerde var zannetmiştim fakat sorun HDD deymiş :(

Sorunlu olan diskleri belirttim, (WD Blue serisi) Seagate olan diskim şu an halihazırda kullandığım ve neredeyse 8 senedir kahrımı çeken dissk. :D

Problem ilk baş gösterdiğinde ilk yaptığım işlem BIOS güncellemesiydi. En son sürümden sonraki sürümleri dahi denedim sorun BIOS kaynaklı değildir büyük ihtimal ile.

Sorunlu olan diskleri belirttim, (WD Blue serisi) Seagate olan diskim şu an halihazırda kullandığım ve neredeyse 8 senedir kahrımı çeken dissk. :D
Peki bi öneri elinde varsa 350 300 wat power ekran akrtını çıkar disklerinin ikisinide tak öyle dene power de güc dalgalanması ola bilir yine başıma gelen bişeydir

Yeni konular

Geri
Yukarı