Çözüldü SSD ve HDD Kaynaklı Mavi Ekran

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Telemnar92

Picopat
Yer
Sakarya
Daha fazla  
Merhaba,

Yaklaşık 2 haftadır mavi ekran hatalarıyla boğuşuyorum. 2 defa konu açtım. Birinde çıkarılan sonuç 'SSD'den kaynaklı olduğuydu. ( Konu Linki; İlk konu ) Sorun hallolmuş görünüyordu. Bu gün tekrar mavi ekran hataları almaya başladım. (Art arda) Ben de ikinci bir konu açtım. ( Konu Linki; İkinci konu ) Biraz uğraşlar sonucu bu seferki hata kaynağının HDD olduğunu öğrendim. Merak ettiğim konuya gelirsek, ilk sorun başlangıcında da hem SSD hem de HDD aynı anda takılıydı. SSD'yi çıkarınca sorun halloldu. HDD'de bir sorun yoktu. Şimdi ise HDD'den kaynaklı ikinci bir sorun baş gösterdi. Acaba benim diğer bileşenlerimden ötürü mü disklerim bozuluyor, yoksa bahtsız bedevi durumunda mıyım? Sorunlu her iki diske'de 2'şer kez temiz kurulum, farklı Windows sürümleri farklı sürücüler denendi. İlgilenenlere şimdiden teşekkür ederim.

Bahsi geçen sorunlu iki donanım ;

• WD 500GB Blue SATA 3.0 2.5" SSD
  • WD 1TB Blue 64MB 7200rpm 3.5" SATA 3.0 Harddisk

Sistemim;
  • Ryzen 5 3600 (stok fan)
  • MSI B450 Tomahawk
  • MSI 5700XT
  • Kingston HyperX Predator ( 2x8 çift kanal )
  • Sharkoon 750W 80Plus Gold
  • Seagate 1TB HDD (Şu an kullandığım sabit disk)

Peki bir öneri elinde varsa 350 300 Watt Power ekran akrtını çıkar disklerinin ikisini de tak öyle dene Power'de güc dalgalanması olabilir yine başıma gelen bir şeydir

SSD'yi garantiye gönderdim. HDD'de HD Tune testinden geçemedi. Mavi ekran hatası yedi. Denemeye gerek yok bence Bu arada SSD 1 yılını yeni doldurdu, HDD ise daha 2 aylık. Tavsiye için sağ olun yine de

Umarım çözülür dsotum ssd çalışıyosa onlar sistem kurmazlar farketmez firma sadece açılıyımu evet dosya aktarımı evet mühürü basarlar çalışıyo bütün testleri ypaıldı diye gönderirler uğraşacaksınız sanirim.

Umarım çözülür dsotum ssd çalışıyosa onlar sistem kurmazlar farketmez firma sadece açılıyımu evet dosya aktarımı evet mühürü basarlar çalışıyo bütün testleri ypaıldı diye gönderirler uğraşacaksınız sanirim.

İnşallah çözülür. Gına geldi artık. Bir daha da WD disk almam :D

Sorun güncel olan ve nispeten güncel olan BIOS sürümleriymiş. Bir sene önceki BIOS'lara kadar geri gittim düzeldi. MSI sağolsun BIOS sürümlerinin ekseriyeti problemli.

Sorun güncel olan ve nispeten güncel olan BIOS sürümleriymiş. Bir sene önceki BIOS'lara kadar geri gittim düzeldi. MSI sağolsun BIOS sürümlerinin ekseriyeti problemli.
Bende bugün Asus anakartımın yakın zamanda çıkan bios güncellemesini yaptım,sanırım benim sorunum da düzeldi.

Geri
Yukarı