Çözüldü Svchost %30 CPU kullanma sorunu

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Dogukan000

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba. Bilgisayarımı aldığımdan beri karşı karşıya olduğum bir sorun var. Bazen kendiliğinden düzeliyor bazen hiç düzelmiyor ne yapmam gerek bilmiyorum açıkçası. Bilgisayarımı aldığım andan beri vardı bu sorun ekran kartını silip tekrar yükleyince düzeliyordu artık fayda da etmiyor. Bir hafta kadar önce bilgisayarım gayet iyiydi sıkıntısı yoktu ekran kartının driver'ını silmeme gerek bile kalmıyordu. Bu gün tekrar başladı bu sorun görev yöneticisini açıp bakıyorum ismi olmayan bi program %25 CPU yiyor bazen %39'a falan çıkıyor. Bazen ise %95 oluyor. Programa sağ tıklayıp ayrıntılar falan dedim svchost.exe diye bir program. İnternette bir kaç video izledim Windows Uptade'i devre dışı bırakıp sorunu çözüyorlarmıs. Yaptım hiç bir şey olmadı bazı programlar indirdim tarattım falan sonuç yine aynı. Bana ciddi anlamda yardım edebilecek var mı ?
ssss.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Bilgisayar güncellemeleri denetlemeye çalışırken böyle olur bazı durumlarda yada yüklemeye çalışırken güncellemeleri eksiksiz bir şekilde alabiliyor musun ?

Evet birisi windows update'leri kapa dedi kapadım sorun hala aynı

Mesela şuan cpu %25 bu program açık arka planda. Bilgisayar öyle böyle donmuyor yani ama oyun oynarken falan %50 yi geçiyor cpu gram kasma olmuyor bilgisayarda sadece bu program oldugunda kasıyor bilgisayar

Windows 10 gene güncelleme aldı, bu aralar sık oluyor, o periyotlara denk gelmiş olabilir. Windows update'den sistemi taratıp güncel değilse en güncele getirirsen sıkıntı olmaması gerekir.

Anladım şuan 8.1 pro kullanıyorum güncelleştirmeleri bir gözden geçireyim en güncel haline getireyim sorun devam ederse tekrar yazarım teşekkürler.

Maalesef. 2-3 gündür bir sorun yoktu ama aynı sorun tekrar başladı virüs olabilir mi ? Ne yapmam lazım yardımcı olursanız çok sevinirim.

Arkadaşlar bendeki svchost.exe virüsmüş. Malwarebytes Anti-Malware adlı programı indirip virüsü sildim ve sorun çözüldü.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı