Çözülemeyen 0xc00007b hatası

rightback

Hectopat
Merhaba, gerekli yonlendirmelerin tamamını denemiş bulunmaktayım.

Olumlu bir çözüm bulamadım. Son çare raporu ekliyorum aşağıya. CC 2020 tamamını kurdum ve bir hata ile karşılaşmadım, fakat After Effects ile alakalı çözüm bulamadım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Dostum on tane mesaj atmışsın korsan diye bu pc bir öğrencinin hobi olarak kullanayım dedi. Ben de cozulemeyince mantıksız buldugum için sordum onlarca denemeden sonra. Program 3-4 bin liralik profesyonel iş yapan insanların para kazandıgı bir altyapiya sahip. Belki kapatip acinca tekrar silinecek bir durum yani. Ayrıca bu konuda bu kadar hassas iseniz şimdiye kadar hiç lisanssız yazılım kullanmamış oldugunuzu dusunmek istiyorum. Ama o da kafamda bir yere oturmuyor. Şimdi konuyu etik ve ahlaki olarak cok farkli noktalara taşıyabilirim fakat gerek yok, ilginiz için teşekkür ederim.

Edit:Ayrıca vcredist vs yüzlerce kez denendi sonuc olumsuz.
Bir yanlışı başka bir yanlışla mı doğru yapacaksın? Vakti zamanında kullandım yalan yok. Ama şuan kesinlikle kullanmıyorum. Zengin falan değilim bu arada. Yoksa kullanmıyorum hepsi bu. Net framework 3.5 ve en son çıkan 4.x sürümünü ve işletim sisteminize uygun vcredist dosyasını kurarsanız sorunu çözecektir.

Bir yanlışı başka bir yanlışla mı doğru yapacaksın? Vakti zamanında kullandım yalan yok. Ama şuan kesinlikle kullanmıyorum. Zengin falan değilim bu arada. Yoksa kullanmıyorum hepsi bu. Net framework 3.5 ve en son çıkan 4.x sürümünü ve işletim sisteminize uygun vcredist dosyasını kurarsanız sorunu çözecektir.

Tesekkur ederim anlayisiniz icin. Acikcasi bu problemi cozdukten sonra alternatif ucretsiz programlara yonlendirecegim. Ama cozuldugunu gormeden vazgecmeyecegim. Firsat esitligi dunyanin guncel ve en agir problemi. Bu konularda kimi dinlesem hak veriyorum isin acigi. Umarim ogrencisinden, profesyoneline herkes icin ulasilabilir olur bu tip uygulamalar.
Çözümü paylaşıyorum, umarım işinize yarar.

Ekteki görseldeki dll isimlerini indirip, (32 bit olacak)

system32 ve syswow64 klasorlerine atın. Umarım sizi de çıldırmaktan kurtarır.

Son düzenleme:
Tesekkur ederim anlayisiniz icin. Acikcasi bu problemi cozdukten sonra alternatif ucretsiz programlara yonlendirecegim. Ama cozuldugunu gormeden vazgecmeyecegim. Firsat esitligi dunyanin guncel ve en agir problemi. Bu konularda kimi dinlesem hak veriyorum isin acigi. Umarim ogrencisinden, profesyoneline herkes icin ulasilabilir olur bu tip uygulamalar.

Ekteki görseldeki dll isimlerini indirip, (32 bit olacak)

system32 ve syswow64 klasorlerine atın. Umarım sizi de çıldırmaktan kurtarır.
Ben de aynı çözümü sundum. Moderasyon ekibi tarafından yanlış bilgilendirme cezası aldım :) Sorun çözüldüğüne göre kolay gelsin, iyi çalışmalar hocam.

Teşekkürler hocam, belki moderatörler sundugumuz cozumleri de değerlendirmeli o halde. Çünkü denemediğim yol kalmamıstı.
Senin ile aynı hatayı alan bir arkadaş daha vardı 2 gün önce. Ona da yardımcı oldum yine ceza aldım :) Anlıyorum.

Ekteki görseldeki DLL isimlerini indirip, (32 Bit olacak)

System32 ve SysWOW64 klasorlerine atın. Umarım sizi de çıldırmaktan kurtarır.

Ekteki görseller derken anlamadım hocam yeniyimde buralarda :) direkt isimlerini yazsan DLL'lerin sana zahmet yoksa çıldıracağım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ekteki görseller derken anlamadım hocam yeniyimde buralarda :) direkt isimlerini yazsan DLL'lerin sana zahmet yoksa çıldıracağım.

ICUDT64
MFPLAT
SHCORE
MSVCRT
SHLWAPI
IEFRAME
ICUDT64
MFPLAT
SHCORE
MSVCRT
SHLWAPI
IEFRAME

Öncelikle MFPLAT.dll 64 bit versiyonlarını atın bu iki klasore. (system32, syswow64)

Özellikle after effects icin bu sorunu yasayanlar varsa su sekilde devam etsin, (plugin yüklenemedi hatası için)

C-programfiles-adobe-common-plugins-7.0-mediacore

mediacore yazan klasorun ismini su sekilde duzeltin; MediaCore-old.

C:\Program Files\Adobe\Adobe After Effects 2020\Support Files\(Media Core plug-ins)\Common içindeki importerARRIRAW dosyasını silin.

işletim sisteminize uygun mediapack feature komponentini indirip yükleyin.

Hatasız şekilde kullanıma hazır olması gerekir after effects, premiere pro ve media encoder uygulamaları.

Son düzenleme:
Merhaba, gerekli yonlendirmelerin tamamını denemiş bulunmaktayım.

Olumlu bir çözüm bulamadım. Son çare raporu ekliyorum aşağıya. CC 2020 tamamını kurdum ve bir hata ile karşılaşmadım, fakat After Effects ile alakalı çözüm bulamadım.

Dostum bende after effects den aynı hatayı alıyorum. Şuan 2 kişinin önerisiyle birşeyler yapmaya çalışıyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı