Çözüm: A Disk Read Error Occurred

A Disk Read Error Occurred hatası bilgisayar sabit diskten boot edemediğinde ortaya çıkar. Fakat bu durumda bilgisayar genelde Disket sürücden boot etmeye çalışıyordur. Sorunu çözmek için açılışta DEL tuşuna basarak BIOS'a girin. Şimdi buradan da Standart CMOS Features'a girin.

Burada Drive A seçeneğinin karşısında "1.44M, 3.5 in." yazar. Buraya gelin ve Enter'a basın. Ardından None seçeneğini seçin. Şimdi Save & Exit diyerek BIOS'tan çıkın. Artık bir daha "A Disk Read Error Occurred" hatası almayacaksınız.
hocam bende none yok 2 saattir uğraşıyorum yardımcı olursanız sevinirim :)

A Disk Read Error Occurred hatası bilgisayar sabit diskten boot edemediğinde ortaya çıkar. Fakat bu durumda bilgisayar genelde Disket sürücden boot etmeye çalışıyordur. Sorunu çözmek için açılışta DEL tuşuna basarak BIOS'a girin. Şimdi buradan da Standart CMOS Features'a girin.

Burada Drive A seçeneğinin karşısında "1.44M, 3.5 in." yazar. Buraya gelin ve Enter'a basın. Ardından None seçeneğini seçin. Şimdi Save & Exit diyerek BIOS'tan çıkın. Artık bir daha "A Disk Read Error Occurred" hatası almayacaksınız.

Abi bunu yapamadım ama bilgisayarı yaklaşık 5-6 kere reset attım sonra kapattım 2-3 dk bekledim geri açtım ve masaüstü geldi ancak csgo veya başka bir oyuna girdiğimde yine aynı hatayı alıyorum .ama oyun dışında atmıyor A disk hatasına . Sorun ne olabilir nasıl çözebilirim

A disk read error occurred hatası bilgisayar sabit diskten Boot edemediğinde ortaya çıkar. Fakat bu durumda bilgisayar genelde disket sürücden Boot etmeye çalışıyordur. Sorunu çözmek için açılışta Del tuşuna basarak BIOS'a girin. Şimdi buradan da standart CMOS Features'a girin.

Burada Drive'a seçeneğinin karşısında "1.44m, 3.5'in." yazar. Buraya gelin ve Enter'a basın. Ardından none seçeneğini seçin. Şimdi Save & exit diyerek BIOS'tan çıkın. Artık bir daha "a disk read error occurred" hatası almayacaksınız.

Bunlari yapıp F10'a basip kaydettim ayni hatayi verdi. BIOS'a tekrar girip 1.44m, 3.5'in. İ seçtim duzeldi. Teşekkürler Recep abi.

A disk read error occurred hatası bilgisayar sabit diskten boot edemediğinde ortaya çıkar. Fakat bu durumda bilgisayar genelde disket sürücden boot etmeye çalışıyordur. Sorunu çözmek için açılışta del tuşuna basarak BIOS'a girin. Şimdi buradan da standart CMOS Features'a girin.

Burada Drive'a seçeneğinin karşısında "1.44m, 3.5'in." yazar. Buraya gelin ve Enter'a basın. Ardından none seçeneğini seçin. Şimdi Save & exit diyerek BIOS'tan çıkın. Artık bir daha "a disk read error occurred" hatası almayacaksınız.

Abi ben BIOS'a bile giremiyorum bu hatada sadece boot menüye girebiliyorum her tuşu denedim.

Abi ben BIOS'a bile giremiyorum bu hatada sadece boot menüye girebiliyorum her tuşu denedim.

Ben önce HDD'den SSD'ye geçtim daha sonra güç kaynağını değiştirdim şu an hiçbir sorun yaşamıyorum. Güç kaynağı bozuk olduğunu düşünüyorum ama büyük ihtimalle bir problemde HDD de vardı çünkü çok eski olduğu için oyunlarda okuma yazma hızı sorunundan donuyordu şu an hiçbir sorun yok sana tavsiyem bir SSD alıp Windows'u kurman büyük ihtimal sorunun çözülebilir. Eğer zaten SSD kullanıyorsan başka bir deneyimim olmadığı için bir şey diyemeceğim.

Lenovo T400 model laptop var ve hafif düşme sonucu bu hatayı verdi. CMOS bölümü yok. Yeni bir HDD almak sorunu çözer mi, yardımcı olmanızı rica ediyorum. Sağlıcakla kalın.

Dediğiniz gibi none seçili ama sürekli aynı hatayı alıyorum. USB'den Windows kurmaya çalışıyorum.
Sistemim:
i7 960.
Gigabyte GA-X58 USB3.
12 GB Kingston HyperX genesıs RAM.
Eki Görüntüle 350223

Büyük bir hort yapayım. Aynı sorunu şu an eski bir bilgisayara format atmaya çalışırken bu hatayı alıyoruz. Standart CMOS kısmında format atmak istediğimiz USB'yi göremiyor bilgisayar.
Bilgisi olan bir arkadaş bilgisayarın USB'yi boot edilebilir cihaz olarak görmesi için ne yapmamız gerektiğini söyleyebilir mi? Anakart bayağı eski bir anakart.

Merhaba. Aynı sorun bende de mevcut. Bayağı eski bir anakartım var MSI marka ve içerisinde AMD Semprom işlemci mevcut. Windows XP için yeltendim ama boot menüsünden flash belleği seçer seçmez "A Disk Read Error Occured" hatasıyla karşılaşıyorum.

Geri
Yukarı