Çözüm FIFA 15 Demo Klavye Tuş Ayarları Yapma

Bu konu bir çözümü açıklamaktadır. Herhangi bir çözüm açıklanmadığını düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

son_goku

Kilopat
Makaleler
12
Yer
İzmit
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar,

Bildiğiniz üzere FIFA Demo'da gamepad tuş ayarlar yapılabilirken klavye tuş ayarları değiştirilemiyor. Daha doğrusu değişiyor fakat kaydolmuyor.

Öncelikle buradan "Key Customizer 3.96" adlı programı indiriyoruz.
Key Customizer 3.96 Download

Daha sonraki adımlar şöyle:

1) Öncelikle oyuna giriyoruz ve maç başladığında "ESC"ye basıyor ve daha "Gameplay Assistance Settting" yazan yere giriyoruz.
fifa15_demo 2014-09-10 16-35-53-12.jpg

2) Gelen ekrandan "Control Device" yazan yerde sağ, sol yön tuşu ile "Keyboard Only" yazan yere geliyoruz ve sonra geri geliyoruz.
fifa15_demo 2014-09-10 16-35-57-02.jpg

3) Geri geldikten sonra ise "Controller Settings" yazan yeri seçiyoruz.
fifa15_demo 2014-09-10 16-36-00-91.jpg

4) Gelen ekranda sağ veya sol yön tuşu ile "Alternate" yazına geliyoruz.
fifa15_demo 2014-09-10 16-36-05-02.jpg

Bunları ayarladıktan sonra indirdiğimiz programı açıyoruz. Gelen programda "Changed To" yazan yere FIFA 15 Demo'da yazan tuşları yazıyoruz. "Original Key" yazan yere ise olmasını istediğimiz tuş ayarlarını.

Eğer tuş ayarlarını bu şekilde yaparsanız:
W: Ara pas
S: Pas
D: Şut
E: Hızlı koşma
Q: Oyuncu değiştirme
C ve Z: İnce ayarlar (Plase vb.)
1, 2, 3 ve 4: Taktik ayarı

1.jpg
2.jpg

Bu ayarlamaları yaptıktan sonra oyuna girerken "Active" butonuna tıklayın. Oyundan çıktığınızda ise "Suspend" yazısına tıklayarak tuş ayarlarını iptal edin. Çünkü bu ayarlama sadece oyunda değil genel olarak tuşların yerlerini değiştirmektedir.

Not: Eğer tuş değiştirme yaparken klavye ile yaptığınızda başka harf geliyorsa mouse ile tıklayarak yapın.
3.jpg

Daha önce kullandığımı hatırlıyorum bu programı benzer bir şey için; ama unutmuşum, iyi oldu bu başlık. Demoyu tam keyifle oynayabilirim artık.

Ben denemiştim bu programı 5-10 saat önce tuşlar oluyor fakat oyunu kapatınca "w" basıyorum "k" yazıyordu. Onun için biraz oynadım sonra kaldırmıştım. Belki de görev yöneticisinden kapatmamıştım ondandır.

Bu arada ayak içi vuruş "finesse shot" bende "f" tuşu ile vuruluyor 14'te falan. 15 demo da vurmuyor. Acaba sizde de böyle bir şey oldu mu?

Programı kapatmazsanız tabii ki oyunu kapatsanız bile tuşlar farklı yazar. :) Görev yöneticisi veya sağ alt taraftan kapatacaksınız programı, normale döner.

Tuş ayarlarını bahsettiğim gibi yapmış iseniz c veya z tuşu ile olmalı.

Bilader ben laptopta yön tuslarıyla oynayamadım acaba bu sorunu nasıl çözebılırım, yukarıdaki program işe yarar mı onlar için de?

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı