Çözüm Origin servisinin bütün hata çözümleri

Bu konu bir çözümü açıklamaktadır. Herhangi bir çözüm açıklanmadığını düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Origin uygulamasını ilk başta yüklemeye başlarken sorun çıkartıyor. Kurulum dosyası açılmıyor (setup) açmak için forum forum geziyorsun kesin bir çözüm bulamıyorsun. Hadi o sorunu çözdün Origin'i kurdun. Busefer oyun indirmeye çalıştığınızda hızınız normalde 3mb/sn olduğu halde 20kb/sn hız sağlıyor. Çok sinir bozucu bir platform. İşin garip yannı bu sorununda çözüm yolu çok zor bulunuyor ya da her bilgisayarda aynı olmuyor. Origin'den uzak durun oyun alacaksanız ya almayın ya da başka bir platform kullanın. Sorunların çözümlerini aşağıya bırakıyorum.
Öncelikle setup açılmıyorsa 2 kere tıkladığınızda hiçbir tepki vermiyorsa, yönetici çalıştırdığınızda yine tepki vermiyorsa aşağıdaki yöntemi izleyin.
Yazılı: Windows Defender güvenlik duvarı>bir uygulamaının güvenlik duvarını geçmesine izin ver>ayarları değiştir>varsa Origin tikle>yoksa başka uygulamalara izin ver>gözat butonuna bas>setup'u seç>ekle butonuna bas>ve Setup'u aç.
Görsel:

1607008730973.png

1607008831917.png

1607009009516.png

1607009134335.png

Yavaş indirme probleminin çözümü:
Yazılı: (Bunları yaparken Origin kapalı olsun) masaüstünde not defteri oluştur>içine environmentname=production cdnoverride=akamai yazın (aşağıdaki görselde gösterilen şekilde yazarsanız daha garanti olur)>sol üstten dosya butonuna basın>farklı kaydet e basın>dosya ismini eacore. İni yapıp kayıt türünü tüm dosyalar yapın>masaüstüne kaydedin>Origin'i açın>ekrana gelen yazıya onay verin.>Sağ üstte r&D mode yazıyorsa işlem tamamdır. (Masaüstüne kaydettiğiniz dosya otomatik olarak silinecektir problem yoktur.)
Görsel:

1607009315976.png

1607009473274.png

1607009775916.png

Eğer bu yöntemle indirme hızınız düzelmedi ise r&D mod duracak şekilde DNS adresinizi Google DNS adresi ile değiştirin (8.8.8.8 8.8.4.4)
Yazılı: Sağ altta bulunan Wi-Fi veya kablolu bağlantı simgesine sağ tıklayın>ağ ve internet ayarları öğesini açın>bağdaştırıcı seçeneklerini değiştir>hangisine bağlıysanız iki kere tıklayın>özellikler>internet protokolü sürüm 4 yazısına 2 kez tıklıyoruz>ve DNS ayarlarını görselde gözüktüğü gibi yapıyoruz. Sorun çözülmüş olmalı.
Görsel:

1607010064308.png

1607010113526.png

1607010164855.png

1607010191977.png

1607010261946.png

Arkadaşlar genelde karşılaşılan sorunları dile getirdim. Elimden geldiğince yardımcı olmaya çalıştım umarım yardımcı olabilmişimdir. Başka sorunuz var ise aşağıya yazınız elimden geldiği kadar yardımcı olmaya çalışacağım. Bir beğeniyi çok görmeyin lütfen. İyi oyunlar.

Son düzenleyen: Moderatör:
Origin kadar çöp bir servis yok; işlemciyi sömürüyor, oyunları açılmıyor, bir ton bug var kimsenin de umrunda değil.

Malesefki katılıyorum. :(

Arkadaşlar oto düzeltme oluşturduğumuz dosya ismini küçük harfler ile yazmış dosyanın ismi EACore.ini olmalıdır.

Son düzenleme:
Sims 3 yeni eklenti paketi aldım we're sorry, Origin was unable to download your Game. Please check your internet connection, or try again later.

Help us improve Origin by submitting an error report. Hatası verdi, Sims3 orijinal ve diğer paketlerini silip tekrar yüklem istedim. Percent playableatstr gibi bir yazı çıkıyor repair seçeneği kaybolmuş bunun çözümü konusunda yardımcı olur musunuz?

Geri
Yukarı