Çözüm Still waiting for root device

Bu konu bir çözümü açıklamaktadır. Herhangi bir çözüm açıklanmadığını düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Mac OS X kurarken, ya da kurduktan sonra "Still waiting for root device" hatası alıyorsanız aşağıdaki çözümlere göz atmanız fayda var.

Çözüm 1:

Kurarken: Eğer USB'den boot ederken bu hatayı alıyorsanız şu komut ile boot etmeyi deneyin:

Kod:
npci=0x2000

Çözüm 2:

Kurulum bitti ama bu defa da ilk açılışta Still watinig for root device hatası alıyorsunuz. Bu durumda ilk olarak SATA modunun AHCI olduğundan emin olun.

Çözüm 3:

SATA modunu AHCI yapmanıza rağmen Still watinig for root device hatası alıyorsanız şu komut ile boot etmeyi deneyin:

Kod:
npci=0x3000

Kodlarda büyük küçük harflerin birebir aynı olması gerektiğini de tekrar hatırlatalım.

Çözüm 4:

Bu hata nadir de olsa bozuk USB bellekten kaynaklanıyor olabilir. Eğer yukarıdaki çözümleri denemenize rağmen Still watinig for root device hatası alıyorsanız başka bir USB bellek kullanın.

Çözüm 5:

USB\EFI\CLOVER\kexts\Other altından GenericUSBXHCI.kext veya varsa USBInjectAll.kext dosyalarını silin.

Mutlu hackintoshlamalar!

still waiting for root device.jpg

Son düzenleme:
Daha önce şöyle bir konu açmıştım.
Bende böyle bir ekran geliyor, ama dikkat edince en son yazının "still waiting for root device" olduğunu farkettim.

Burdaki çözümleri denedim(SATA modu AHCI, npci=0x02000 Clover'da zaten varsayılan olarak var, onu npci=0x03000 yaparak da denedim) ve aynı hatayı almaya devam ettim.
Usb bellekte de sorun yok çünkü aynı usb bellek ile tekrardan Mavericks kurdum. Yosemite md5 değerleri de aynı.

Daha doğrusu tekrar deneyince "still waiting for root device" yazdığını gördüm daha önce bu konuyu görmediğim için böyle bir yazı var mı dikkat etmemiştim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı