Çözüm Superonline Port Açma / Yönlendirme Sorunu

Bu konu bir çözümü açıklamaktadır. Herhangi bir çözüm açıklanmadığını düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Makaleler
105
Yer
İzmir
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
- Intel Core i7 14700KF İşlemci
- Gainward GeForce RTX 4070 Ti Phoenix GS
- ASUS PRIME Z690-A DDR5 Anakart
- XPG 32GB (2x16GB) Lancer DDR5 6200MHz CL30 (OC) RGB RAM
- Phanteks Eclipse P600S Siyah-Beyaz Kasa
- Corsair iCUE H115i Elite Capellix RGB Sıvı Soğutma
- Samsung 980 Pro 500 GB M.2 NVMe SSD
- Samsung 980 Pro 1 TB M.2 NVMe SSD
- MSI G274QPF-QD 170 Hz 2K
- Acer Nitro VG271Pbmiipx 27" 144 Hz
- Samsung Odyssey G3 LS27AG320NUXUF 27" 165 Hz
Meslek
Technopat Haber Editörü
Superonline, fazla olan IP talebinin önüne geçmek için CGN denilen IP havuzunu kullanmaya başlamış. Modem üzerindeki yerel ağa benzetebilirsiniz. Dış IP de bir yerel ağa bağlı. Bu yüzden aynı CGN havuzunda olmayan dığer IP'ler tarafından erişilemiyor.

CGN havuzunda olduğunuzu anlamanın tek bir yolu var. Modem üzerinde gözüken IP ile, internet üzerinden çıkış yaptığınız yani sorgulama sitelerinde çıkan IP'yi karşılaştırın. Aynı değil ise, siz de CGN ağındasınız.

Yapmanız gereken şey, Superonline'ı arayarak port açmak istediğinizi belirtmek ve bu süreçte CGN ağından çıkmak istediğinizi talep etmek.

Mutlu son;
Port 6112 is open on 82.222.1**.1**.

Port'u kullanan bir iletişim olması gerekiyor. Diğer türlü Port kapalı gözükür.
Bu şekilde de kapalı ise, Türk Telekom ile iletişime geçmelisiniz.

Port'u kullanan bir iletişim olması gerekiyor. Diğer türlü Port kapalı gözükür.
Bu şekilde de kapalı ise, Türk Telekom ile iletişime geçmelisiniz.
---
Merhaba, bende de aynı durum oldu Superonline'ı aradım, bana port açın dedim numara sordu 1604 dedim öyle olmuyor dedi sadece 2225 ve 5060 açabiliyoruz dedi açın dedim ayrıca CGN ağından da çıkartın dedim ama kadın ben ona erişemiyorum deyip güldü. Neyse işlem tamam dedi sonra kadın bende çağrıyı sonlandırdım ama port ortada yok arayüze girdim sitelere girdim ama nafile kapalı ve yok.. ne yapmalıyım ? Açamadım bir türlü ayrıca İP sabitleme de yaptım yani ne varsa yaptım olmuyor.

Türknet ilk başta ücretsiz CGN havuzundan beni aldı bir hafta sonra tekrar CGN havuzuna alındım tekrar iletişime geçinde CGN havuzundan çıktım ama statik IP havuzuna aldılar bu ay 12 TL fazla ödeyeceğim. Kısaca CGN havuzundan çıkarken Statik IP ye sizi kayıt etmesinler

Superonline, fazla olan IP talebinin önüne geçmek için CGN denilen IP havuzunu kullanmaya başlamış. Modem üzerindeki yerel ağa benzetebilirsiniz. Dış IP de bir yerel ağa bağlı. Bu yüzden aynı CGN havuzunda olmayan dığer IP'ler tarafından erişilemiyor.

CGN havuzunda olduğunuzu anlamanın tek bir yolu var. Modem üzerinde gözüken IP ile, internet üzerinden çıkış yaptığınız yani sorgulama sitelerinde çıkan IP'yi karşılaştırın. Aynı değil ise, siz de CGN ağındasınız.

Yapmanız gereken şey, Superonline'ı arayarak port açmak istediğinizi belirtmek ve bu süreçte CGN ağından çıkmak istediğinizi talep etmek.

Mutlu son;
Statik ip almak gerekiyor mu yoksa arayıp port açmalarını söylediğimizde sorun çözülüyor mu?

Statik IP almak gerekiyor mu yoksa arayıp port açmalarını söylediğimizde sorun çözülüyor mu?

Olmuyor.
Bana modem arayüzünde port açıyor telefondaki ve hata veriyor başka port numarası söyle diyor ine aynı. Fakat yaptıkları iş aynı sadece sizinde bildiğiniz işlemler. Cgnden bahsedince de benim başka yapacak bir şeyin yok diyor. Kısaca biliyorlar fakat yapmıyorlar. Bu yüzden geçiniz. Bir telafi yönbtem çıkmadığı sürece port açamıyoruz.

Yeni konular

Geri
Yukarı