Çözünürlüğü düşürmeden görüntüyü küçültme

aLi[GG]

Hectopat
Merhaba, sanırım 720P bir monitörüm var(TV). 720P kullanırken 1080P'ye çekince her şey küçülür ekrana göre. Ben çözünürlüğü düşürmeden görüntüyü aynı küçültebilir miyim?

Not: Biraz karışık bir soru sorduğumun farkındayım, inşallah anlamışsınızdır.

Çözünürlük düşürülürse simgeler vs. büyür. Siz tam olarak ne yapmaya çalışıyorsunuz anlayamadım.
Bilgisayarın görüntüsünü; çözünürlüğü değiştirmeden küçültmek mi istiyorsunuz?

1080p'ye çektikten sonra görüntü ayarlarından görüntü boyutunu %125,%150 200-300 diye arttırabiliyorsunuz. Aşırı bir küçülme olacağını sanmıyorum fakat görüntüde bozulmalar olabilir. Onun önüne o şekilde geçmeniz mümkün. Eğer derdinizi doğru anladıysam bundan bahsediyorsunuz. 55" TV de 4k çözünürlükte 3 metre'den simgeleri görebilmek için o yöntemden faydalanıyorum.

Sanırım istediğiniz şey şu şekilde yapılıyor. Masaüstüne sağ tıklayın. Görüntü ayarları deyin. Gelişmiş ölçeklendirme ayarları deyin. Orada aşağıda kutucuk var. Ona 125-150 gibi 100'den daha büyük bir sayı yazın ve uygulayın. Sonrasında oturumu kapatmanızı falan isteyebilir. Onu da yapın.

Nedense %100 dışındaki değerlerde bazı yazılar ve görüntüler bozuluyor. Ben %100 de kullanıp tarayıcımın ölçeğini arttırıyorum.

Nedense %100 dışındaki değerlerde bazı yazılar ve görüntüler bozuluyor. Ben %100 de kullanıp tarayıcımın ölçeğini arttırıyorum.
Ekrandan alınan görüntüye göre en uygununu ayarlamak bize düşüyor işte 720 den 1080 e belki bozulma da olmayabilir bilemiyorum.

Yanlış yazmışım çözünürlüğü büyültmeden nasıl her şeyi küçültebilirim olacak.
Evet, tam da bunu yapmak istiyorum.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…