Çözünürlük değiştirildikten sonra görüntü monitörden taşıyor

TekKrar

Hectopat
Ekran çözünürlüğümü değiştirdiğimde görüntü monitörümü taşıyor. Ekranın sağ ve solu tam olarak gözükmüyor. Görüntü ile monitörüm tam olarak senkronize olamıyor. AMD GPU ölçeklendirmeyi kullandığımda çözünürlük 1366x768'e düşüyor ve daha da yükseltemiyorum ama bu ayar kapalı iken 1920x1080 ayarlarda gözüküyor. Monitör ayarlarımdan çözünürlük ayarları baktım ancak herhangi bir ayar bulamadım.(monitörüm eski bir monitör Samsung SyncMaster 213t) bu sorunu çözmek için her şeyi denedim ancak bir çözüm bulamadım.

1663342708311.png

1663342757216.png

Monitörüm. Valorant'a girerken ayarlardan çözünürlüğü ayarlayana kadar ekranım böyle kalıyor.

1663342896150.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Monitörünüzün desteklediği çözünürlüğün daha üstünü kullanmaya kalkarsanız görüntünüz taşabilir, eski bir monitör kullanıyorsunuz 1920x1080'e zorlamaya gerek yok. Monitörünüzün desteklediği çözünürlüğü kullanmanızı öneririm.

İnternetten kontrol ettiğimde monitörünüzün desteklediği/önerilen çözünürlüğün 1600x1200 olduğunu gördüm. Eğer Windows görüntü ayarlarında bu çözünürlük yok ise ekran kartı driverınızı DDU ile silip en güncel sürüme yükseltmenizi, ve monitörünüzün önerilen çözünürlüğünü kullanmanızı tavsiye ederim.

Monitörünüzün desteklediği çözünürlüğün daha üstünü kullanmaya kalkarsanız görüntünüz taşabilir, eski bir monitör kullanıyorsunuz 1920x1080'e zorlamaya gerek yok. Monitörünüzün desteklediği çözünürlüğü kullanmanızı öneririm.

İnternetten kontrol ettiğimde monitörünüzün desteklediği/önerilen çözünürlüğün 1600x1200 olduğunu gördüm. Eğer Windows görüntü ayarlarında bu çözünürlük yok ise ekran kartı driverınızı DDU ile silip en güncel sürüme yükseltmenizi, ve monitörünüzün önerilen çözünürlüğünü kullanmanızı tavsiye ederim.
Ayarlarda var ancak seçtiğimde görüntünün sağı ve solu yüklenmiyor. Yani tam ortaya zoom atıyormuş gibi.

Ayarlarda var ancak seçtiğimde görüntünün sağı ve solu yüklenmiyor. Yani tam ortaya zoom atıyormuş gibi.
Monitörünüzün üstündeki tuşlarında ''Auto Adjust'' butonu var ise ona basmanız gerekiyor olabilir. Bir de öyle deneyin aşağıdaki fotoğrafta hangi tuş olduğunu işaretledim.

Dosya Ekleri

• Screenshot_85.png
    Screenshot_85.png
    272,8 KB · Görüntüleme: 21

Geri
Yukarı