RX 570 ekran monitörden taşıyor

MY UYGAR

Hectopat
Daha fazla  
RX 570 ekran kartım var. Yaklaşık 2014 model bir televizyona bağlı. Yaklaşık 21 inç boyutlarında. Sorunum ise ekran yani masaüstü, oyunlar vb. televizyondan taşıyor. İlk başta eski ve televizyon kullandığım için olduğunu düşündüm. Önemsemedim monitör alınca düzelir diye umdum. Fakat bugün bilgisayarı güvenli modda çalıştırdığımda her şey normaldi yani ekran yerli yerindeydi çözünürlük vs. normaldi. Anladım ki bu sorun ya yazılımsal ya da donanımsal. Yani bu sorun ya ekran kartından kaynaklanıyor ya da televizyondan. Ama benim şüphem ekran kartından yana çünkü televizyonda bu durumu etkileyecek bir ayar yok artı salonda ki televizyon da denedim sorun yine aynıydı. Bu sorunu nasıl çözerim?
VUKkT1.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
AMD ayarların da görüntü ölçekleme var oradan ayarlayın.
Hocam o ayarıları yaptığım zamanda yine tam ekran olmuyorbu sefer yanlardan taşıyor
Arkadaşlar sorunu çözdüm televizyondan tarama modunu kapattım. Ve şimdi mükemmel.Moderatörler konuyu kilitleyebilirler
Arkadaşlar sorunu çözdüm televizyondan tarama modunu kapattım. Ve şimdi mükemmel.Moderatörler konuyu kilitleyebilirler
Hocam o ayarıları yaptığım zamanda yine tam ekran olmuyorbu sefer yanlardan taşıyor
(Çözüldü)

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı