Çözünürlük monitöre mi ekran kartına mı bağlıdır?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Aynen öyle, bence gerek yok monitör değiştirmene ancak imkanın varsa değiştirebilirsin monitörünü yada full hd dünya standartı görüntü almaya devam edersin :)

Evet aynen öyle :) 4k'yı pek tavsiye etmiyorum zaten tüm oyunlarda daha 4k desteği yok ilerde ihtiyacın olabilir ama şimdilik sana yeterli :)

Daha iyisini alamazdım bu bilgisayara bile 4500 verdim :LOL: Zaten daha iyisine gerek yok aç gibi oyun oynuyoruz gözler gidecek daha bu yaşta :LOL: Aydınlattığınız için teşekkürler çözünürlük olayını kavradım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ekran kartın daha iyi ama monitör ezik değil hakkını yeme :)

Evet ezik değil monitörümü seviyorum görüntü kalitesi iyi .

Evet aynen öyle :) 4k'yı pek tavsiye etmiyorum zaten tüm oyunlarda daha 4k desteği yok ilerde ihtiyacın olabilir ama şimdilik sana yeterli :)

Bana hangi oyunlarda 4K desteği yok söyler misin?

Kardeş çözünürlük ekran kartıyla değil monitörle alakalıdır. Bir yerden sonra kullandığın bağlantıyla alakalı olmaya bağlar. VGA kullanıyorsan belirli çözünürlükten sonrasını aktaramaz. HDMI ve DVI için de aynı şey geçleri. Ama ikisi VGA'dan daha yüksek çözünürlük iletebiliyor. Sen istersen o ekran kartına 4K olan 4 ekran takarsın. 15360x2160 çözünürlüğü elde edersin.

Vay be ekran kartı o kadar iyi mi :LOL: 4 ekran takmam heralde ama belki daha iyi bir monitör alabilirim ileride :)

En çöp ekran kartları bile çıkışları adedince monitöre görüntü verebiliyor. Bu öyle büyütülecek bir şey değil.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı