Çözünürlük oyun performansını etkiler mi?

aliyilmazx

Centipat
Arkadaşlar merhaba benim bilgisayarım kötü olduğu için mesela 1024x768 oynuyorum. Bu oyun performansını etkiler mi? Yani iyi ya da kötü oynamamı etkiler mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Etkileyebilir ancak bu oyundan oyuna değişir bence. Örnek veriyorum CS:GO'yu düşük çözünürlükte oynarsanız muhtemelen daha iyi bile oynayabilirsiniz. Ancak R6 gibi bir oyunu çok düşük çözünürlükte oynarsanız mesela adamı göremeyebilirsiniz veya aynı şey PUBG gibi oyunlar içinde geçerli olabilir.

Bu sisteme ve oyuna göre değişebilen bir durum, düşük sistemlerde çözünürlük ve grafik kalitesini düşürmek FPS artışı ve gecikmelerin önüne geçerek performans artışı sağlar. Güçlü ekran kartlarına sahip sistemlerde aşırı güçlü bir işlemci kullanılmıyorsa sistem tam tersi darboğaz gösterir, FPS artmadığı gibi bir de dalgalanmaya başlar ve buda sizin oyununuzu olumsuz etkiler.

Arkadaşlar merhaba benim bilgisayarım kötü olduğu için mesela 1024x768 oynuyorum. Bu oyun performansını etkiler mi? Yani iyi ya da kötü oynamamı etkiler mi?
Pencereli ekranda düşük çözünürlükler daha çok fps verir. Ama siz gidip War Thunder'da minicik bir ekran yaparsanız uzaktaki düşmanı dürbünle bile göremezsiniz.

Geri
Yukarı