SSD Oyun Performansını Etkiler mi?

Xhanox

Hectopat
Arkadaşlar merhaba. Sistemim 8 GB RAM GT 1030 2 GB ekran kartı Intel Pentium CPU G2120 3.10 GHz. Bu sisteme SSD almayı düşünüyorum. Oyunu rahatlatır mı biraz? SSD'de sadece PUBG olacak.

Son düzenleyen: Moderatör:
SSD ciddi bir fark yaratıyor fakat oyun performansına etki etmez. Eğer HDD'den kaynaklanan donmalar, takılmalar var ise bu sorunlar ortadan kalkar. Oyun yüklenme süresi kısalır, ara ekranlarda çok beklemezsiniz. Yani fazladan oyun performansı kazandırmaz size. Fakat deneyip görün SSD'yi. Bir daha HDD'ye geçmek istemeyeceksiniz.

GTA V gibi oyunlarda SSD çok önemlidir. Eğer HDD'ye kurduysan ömrünün yarısı bekleme ekranında geçebilir. SSD'ye kurarsan daha hızlı yüklenir

Oyunlarda FPS arttırmaz ama geçiş ekranlarını daha hızlı bir şekilde geçer ve oyunu daha hızlı şekilde açar. SSD'ye sadece işletim sisteminizi bir de GTA 5 gibi oyunları kurun.

SSD oyunların ve Windows'un açılış hızını arttırır FPS'e katkısı yoktur.
Bilgisayarınızda ki işlemci GT1030'a yetersiz gibi görünüyor değiştirmenizi öneriyorum.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı