Çözünürlük yükseldikçe işlemci yükü düşer mi?

Serhat Kurugöl

Kilopat
Yer
İzmir
Merhaba arkadaşlar. Bir konuda aydınlanmaya ihtiyacım var. Şu anda normal bir monitör kullanıyorum sanırım 18,5 inç diye tabir ettiğimiz. Etiketi yok o yüzden bakamıyorum. 1366x768 çözünürlükte. Anlamak istediğim konu şu,
Şimdi çözünürlük arttıkça oyunlarda ekran kartındaki yük azalıp işlemciye mi geçiyor böyle bir şey var mı? Ya da bu darboğaz olayı nasıl işliyor ben monitor almaya karar verdım ama kaç çözünürlükte kaç inç almalıyım ne almalıyım hiçbir şey bilmiyorum ve bu olay nasıl işliyor tam bilgi sahibi değilim.
Ekran kartım RX580 4 GB.
İşlemcim i7-870 2.93 GHz (o. C. Değeri 3.6 GHz)
tam anlatamamış olabilirim belki anlatmak istediğimi bir arkadaşımız anlamıştır, beni çözünürlük konusunda aydınlatabilir misiniz? Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözünürlüğü arttırmanız her zaman daha az FPS almanıza yol açar. Eğer şu an işlemciniz darboğaz yapıyorsa grafik kartınıza daha fazla yüklenerek darboğazın ona geçmesine yol açabilirsiniz. Yine de çözünürlük arttığında bilgisayarınız saniyede daha az görüntü çizecektir. Ekran değiştirerek işlemcinizin veya grafik kartınızın performansını arttıramazsınız, ekran değiştirerek görüntü kalitesini arttırabilirsiniz ancak.

Merhaba arkadaşlar. Bir konuda aydınlanmaya ihtiyacım var. Şu anda normal bir monitör kullanıyorum sanırım 18,5 inç diye tabir ettiğimiz. Etiketi yok o yüzden bakamıyorum. 1366x768 çözünürlükte. Anlamak istediğim konu şu,
Şimdi çözünürlük arttıkça oyunlarda ekran kartındaki yük azalıp işlemciye mi geçiyor böyle bir şey var mı? Ya da bu darboğaz olayı nasıl işliyor ben monitor almaya karar verdım ama kaç çözünürlükte kaç inç almalıyım ne almalıyım hiçbir şey bilmiyorum ve bu olay nasıl işliyor tam bilgi sahibi değilim.
Ekran kartım RX580 4 GB.
İşlemcim i7-870 2.93 GHz (o. C. Değeri 3.6 GHz)
tam anlatamamış olabilirim belki anlatmak istediğimi bir arkadaşımız anlamıştır, beni çözünürlük konusunda aydınlatabilir misiniz? Teşekkürler.
1920x1080 alabilirsiniz. 24'', 27'' tercih edebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı