Çözünürlük yükselince Hz düşüyor

exysnap

Hectopat
Ekte bulunan monitöre sahibim, geçen gün sipariş vermiştim bugün elime ulaştı. 75 Hz bir monitör fakat Hz değiştirme kısmına geldiğimiz zaman 1080P'de maksimum 60 Hz oluyor çözünürlüğü 4:3(1024x768) yapınca 75 Hz'e çıkıyor bu ne ile alakalı olabilir?
Monitör ile birlikte gelen HDMI ile kullanıyorum, şu an Laptop'a bağlı Laptop'un HDMI girişi 75 Hz desteklemediğinden kaynaklı olabilir mi?

Ekte bulunan monitöre sahibim, geçen gün sipariş vermiştim bugün elime ulaştı. 75 Hz bir monitör fakat Hz değiştirme kısmına geldiğimiz zaman 1080P'de maksimum 60 Hz oluyor çözünürlüğü 4:3(1024x768) yapınca 75 Hz'e çıkıyor bu ne ile alakalı olabilir?
Monitör ile birlikte gelen HDMI ile kullanıyorum, şu an Laptop'a bağlı Laptop'un HDMI girişi 75 Hz desteklemediğinden kaynaklı olabilir mi?
Kablo o çözünürlükte O Hzi veremiyorsa, Daha düşük Hz verir normal.

Monitörün kullanım kılavuzunda 1080p'de 60hz desteklediği yazıyor.

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2021-08-04 120552.png
    Ekran görüntüsü 2021-08-04 120552.png
    106,7 KB · Görüntüleme: 164

Kalitelir bir DP kablosu ile deneyin.
Sorun kabloda gibi.

DP Kablosu ile kullansam bile mi 60 hz olacak?
1080P 75hz kullanmak için sanırım sürücü güncellemen gerekiyor. Sayfanın en altında ki "Drivers" dosyasını indirip kurmayı deneyin. Sürücüyü yüklemek için aygıt yöneticisine girip, monitörler>genel pnp monitöre sağ tık>sürücüyü güncelleştir>bilgisayarımda ki sürücülere gözat yaparak indirdiğin RAR dosyasında ki inf dosyasını seçmen gerekiyor.
| AOC Monitors

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı