Cografyaharita.com'dan indirilen harita dosyası virüslü müdür?

7_mami_7

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar geçen arkadaşlarımla ülkeler hakkında konuşurken coğrafya haritası indirmek için Google'a yazdım ve coğrafya harita adlı bir siteden indirdim. Daha sonra sitenin HTTP olduğu gördüm. Sildim hemen virüs olduğunu düşünüp. Kaspersky ile de tarattım ama bir şey çıkmadı. Sonra sorun çıkmadı 2 gün sonra YouTube kasıyordu ancak o da düzeldi sonra. Yani dosya virüs müdür? VirusTotal'de siteyi tarattım. Bilinmeyen diyor ama dosyayı taratmadım. Şu anlık indirmekten çekiniyorum.

Tarattığım uygulamalar:

Kaspersky.
VirusTotal Mobile.

Screenshot_20240402_205826_VirusTotal Mobile.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Bir sitenin zararlı olup olmadığını HTTPS protoklü üzerinden hizmet sağlaması belirlemez. Günümüzde SSL sertifikası olup HTTPS protokolünden hizmet veren tonlarca zararlı site var. Verdiğiniz site hakkında bilgim yok ancak sadece SSL sertifikası kullanmayan basit bir site de olabilir. Tabii ki HTTPS olmayan sitelerde parola, kredi kartı gibi özel bilgilerin girilmemesi gerekiyor. Sitede sadece basit PNG haritalar var gibi gözüküyor. Zararlı gibi görünmedi bana.

Site eski olduğu için SSL sertifikası almamış sadece. Her HTTP virüslü olmayacağı gibi her HTTPS virüssüz olacak diye bir şey yok. Güvenli site, harita indirmekten bir şey olmaz. Program indirmiyorsun sonuçta.

Geri
Yukarı