Coil whine olan RTX 2060 için ne yapılabilir?

Şakiriye

Femtopat
Daha fazla  
Merhabalar, ben yaklaşık beş (5) ay önce İtopya adlı mağazadan bir sistem topladım ve sistemimin içeriğinde ekran kartı olarak "RTX 2060 Ventus XS OC 6 GB" vardı. Lakin ekran kartından çok sorun çektim. En çok sorun çektiğim konu coil whine oldu. Bilgisayarımı teknik servise gönderdim ve bana ekran kartımın değiştiği söylendi. Tamam belki değişti ama coil whine hala devam ediyor. Tekrar arıyorum ve hala sorunun devam ettiğini söylüyorum ama kabul etmiyorlar. Bu konu hakkında şikayetçi olabilme hakkım var mı? Elimde gerekli tüm kanıtlar var.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ama 2 yıllık bir garanti ve sorun hala devam ediyor.
Hocam neredeyse ekran kartlarının %30 civarında cw problemi var test etmeden yenisini göndermiş olabilirler onda da bu cw vardır bunu eğer kabul etmezlerse şikayet hakkına sahipsiniz cw garantiye giriyor ve kullanım hatası değildir üretim hatasıdır.

Thh'ye başvurabilirsiniz. Garantisi devam ettiği sürece 50 kerede olsa 50 kerede değiştirmek zorundalar çünkü sorunlu. Tamam cw performansa etki etmiyor ama sonuçta sinir bozucu bir ses çıkıyor ve kusursuz değil hâliyle. Firmayı Thh'ye gitmekle tehdit edin, eğer yine değişim kabul etmezlerse gerçekten de Thh'ye başvurun.

Hocam neredeyse ekran kartlarının %30 civarında cw problemi var test etmeden yenisini göndermiş olabilirler onda da bu cw vardır bunu eğer kabul etmezlerse şikayet hakkına sahipsiniz cw garantiye giriyor ve kullanım hatası değildir üretim hatasıdır.

Anladım teşekkür ederim ama ekran kartını servise gönderip tekrar 20 gün beklemek istemiyorum ve o acaba kargoda ekran kartına bir şey olacak mı stresine hiç girmek istemiyorum ben tekrar arayayım o zamana servisi ve ilginiz için teşekkür ederim.
Thh'ye başvurabilirsiniz. Garantisi devam ettiği sürece 50 kerede olsa 50 kerede değiştirmek zorundalar çünkü sorunlu. Tamam cw performansa etki etmiyor ama sonuçta sinir bozucu bir ses çıkıyor ve kusursuz değil hâliyle. Firmayı Thh'ye gitmekle tehdit edin, eğer yine değişim kabul etmezlerse gerçekten de Thh'ye başvurun.
İtopya ve müşteri memnuniyeti tamamen ayrı kavramlar zaten, şaşırmadım. Garantiye vermek dışında yapacağınız başka bir durum yok. Israrla reddediyorlarsa thh yolu gözükebilir.

Evet hocam vallaha fiyatlar ucuz ama maalesef ki destek ekibi kötü.

Merhabalar, ben yaklaşık beş (5) ay önce İtopya adlı mağazadan bir sistem topladım ve sistemimin içeriğinde ekran kartı olarak "RTX 2060 Ventus XS OC 6 GB" vardı. Lakin ekran kartından çok sorun çektim. En çok sorun çektiğim konu coil whine oldu. Bilgisayarımı teknik servise gönderdim ve bana ekran kartımın değiştiği söylendi. Tamam belki değişti ama coil whine hala devam ediyor. Tekrar arıyorum ve hala sorunun devam ettiğini söylüyorum ama kabul etmiyorlar. Bu konu hakkında şikayetçi olabilme hakkım var mı? Elimde gerekli tüm kanıtlar var.

Evet şikayetçi olabilirsiniz. Bende sizin gibi araştırmadan Ventus model ekran kartı aldım. En fazla Coil Whine çıkan ekran kartı modellerinden biriymiş. :(

Evet şikayetçi olabilirsiniz. Bende sizin gibi araştırmadan Ventus model ekran kartı aldım. En fazla coil whine çıkan ekran kartı modellerinden biriymiş. :(

Ben o zaman çok acemiydim ve ilk bilgisayarımdı. 2060 yazısını görünce araştırmadan almıştım.

Son düzenleme:
Ben o zaman çok ace miydim ve ilk bilgisayarımdı. 2060 yazısını görünce araştırmadan almıştım.

Bende de aynı sorun oldu. Bende araştırmadan aldım. Kasayı aşağı koyduğumda duymuyorum sesi zaten. V-Sync açarak da bu sesten kurtulabilirsiniz aslında.

Geri
Yukarı