Coil whine PC'ye zarar verir mi?

baran çobanhan

Picopat
Daha fazla  
Neredeyse 1 ay oldu Gaming genden aldım müşteri hizmetleride okuduğum kadarıyla pek ilgilenmiyor ve bende coil whine sorunu ortaya çıktı PC'ye zararı var mı varsa garanti vb şeyler bende götürsem değişim yapılır mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Garanti kapsamına girmiyor herhangi bir zararı olmadığı için. Sizi rahatsız etmiyorsa bir önemi yok.

Bobin sesi sisteme zarar vermez. PSU'nun garanti firmasının bilgileri sende olması lazım. Bu tür sitelerde satılan cihazlarda garanti firmasıyla senin iletişime geçmen gerekiyor. PSU'nun garanti firmasını arayıp olayı ufak da süsleyerek çok fazla bobin sesi geliyor, tarzı bir şikayette bulunursan, teknik serviste bobine yalıtım yapıyorlar.
Bu arada yukarıda garanti kapsamına girmiyor denilmiş. Ben bizzat İtopya'dan aldığım sistemin PSU'sunu garanti firmasını arayarak gönderttim. Kabul etmişlerdi, sizin firmanız ne der bilemiyorum.

eminmisiniz agalar biri zaman geçtikçe zararı dokunur fln diyordu başka forumlarda sesde büyük değil minecraft oynarken duyuyorum

Bobin sesi sisteme zarar vermez. PSU'nun garanti firmasının bilgileri sende olması lazım. Bu tür sitelerde satılan cihazlarda garanti firmasıyla senin iletişime geçmen gerekiyor. PSU'nun garanti firmasını arayıp olayı ufak da süsleyerek çok fazla bobin sesi geliyor, tarzı bir şikayette bulunursan, teknik serviste bobine yalıtım yapıyorlar.
oda performansı etkilemiyormu

eminmisiniz agalar biri zaman geçtikçe zararı dokunur fln diyordu başka forumlarda sesde büyük değil minecraft oynarken duyuyorum

oda performansı etkilemiyormu
PSU içerisindeki bobin üzerinde indüklenen elektromanyetik alanın etkisiyle ortaya çıkan ses. Yani mekanik veya fiziki bir olay gerçekleşmiyor. Bobinin çalışma sesi de diyebiliriz anlayacağın şekilde. Ses kirliliğinden başka bir şey değil.

Onu kim dediyse kulaktan dolma bilgilerle sallıyor.
garantiye gönderilirde dediğim gibi gaming genin müşteri hizmetleri çoğu kişiyi mağdur bırakmış bunların hepside internetten alışveriş yapanlar ben o yüzden tek şubesine gittim aldım sorun yok sadece bu ses var mc oynarken geliyor csgo da pek dikkat etmedim sadece verdiğim para çöp olsun istemiyorum kasada masamın üstünde

PSU içerisindeki bobin üzerinde indüklenen manyetik alan sesi. Yani mekanik veya fiziki bir olay gerçekleşmiyor. Bobinin çalışma sesi de diyebiliriz anlayacağın şekilde. Ses kirliliğinden başka bir şey değil.
çok teşekkür ederim hepinize sorun çıkarmayacaksa tamamdır yakında kulaklık alıcam zaten sadece dert oldu bazı insanlarda salladıkları için konu açma gereği duydum

Geri
Yukarı