Çözüldü Coil whine ekran kartına veya sisteme zarar verir mi?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Advocate

Hectopat
Merhaba, bugün satın aldığım ekran kartımda maalesef “coil whine” sorunu mevcut, eski kartımda da vardı. İadeyle veya garantiyle uğraşmak istemiyorum, çok uzun sürüyor ve genelde düzgün dönüş olmuyor. Coil whine kartın kendisine veya sistemin bütününe bir zararı var mıdır? Sadece ses kirliliğinden ibaret bir şeyse kulaklıkla oyun oynadığım için zaten duymuyorum, bir sorun oluşturmuyor gibi.

Çözüm
Cihaza zararı olmaz bobinlerden kaynaklı cızırtı sesidir. Sadece tiz bir ses kirliliğidir.
Coil whine'ın tek zararı ruh sağlığını olumsuz etkiliyor. Başka bir zararı yok. 3 Tane ekran kartı değiştirdim bu illetten kurtuluş yok, coil whine devreye girdiği an kulaklığı tak devam et.

Sadece gürültü başka bir zararı yok.

Zarar vermez ama doğru tespit etmekte fayda var. Bazen karıştırılabiliyor. Uzun vadede bazen azalabiliyor.

Bir önceki konumda forumda sordum ve arkadaşlar coil olduğunu söyledi sorunun.

Cihaza zararı olmaz bobinlerden kaynaklı cızırtı sesidir. Sadece tiz bir ses kirliliğidir.
Öncelikle Coil whine bir sorun değildir ve hiçbir zararı vs yoktur. Nerdeyse her kartta olan bir durum.
Coil whine'ın tek zararı ruh sağlığını olumsuz etkiliyor. Başka bir zararı yok. 3 Tane ekran kartı değiştirdim bu illetten kurtuluş yok, coil whine devreye girdiği an kulaklığı tak devam et.
Sadece gürültü başka bir zararı yok.

Sağolun arkadaşlar, teşekkürler cevap için.

@Berkay4154 Coil konusunda bilgin varsa sen de bir inceleyebilir misin acaba önceki açtığım konuyu? Bahsettiğin gibi doğru tespit için anlıyorsan cevaplayabilirsen sevinirim, teşekkürler.

Konu: MSI Ventus RTX 3060 2X OC oyunlarda ses çıkarıyor

Son düzenleme:
Coil whine var deyip iade etmek isterseniz uğraşırsınız, 14 günlük cayma hakkımı kullanmak istiyorum üründen memnun kalmadım deyip iade edin, hakkınız bu.

Ben Vatan'ın sitesinden aldığım tuf 4070ti'ı götürdüm mağazasına beğenmedim cayma hakkımı kullanmak istiyorum dedim ilk alamıyoruz vs dediler dedim sitenizde açıkça koşulsuz şartsız iade yazmışsınız şimdi koşuldan bahsediyorsunuz vs. bir kaç yeri aradı sonra iade aldı 2 gün sonra da param geri geldi.

Coil whine var deyip iade etmek isterseniz uğraşırsınız, 14 günlük cayma hakkımı kullanmak istiyorum üründen memnun kalmadım deyip iade edin, hakkınız bu.

Ben Vatan'ın sitesinden aldığım tuf 4070ti'ı götürdüm mağazasına beğenmedim cayma hakkımı kullanmak istiyorum dedim ilk alamıyoruz vs dediler dedim sitenizde açıkça koşulsuz şartsız iade yazmışsınız şimdi koşuldan bahsediyorsunuz vs. bir kaç yeri aradı sonra iade aldı 2 gün sonra da param geri geldi.

Herkesin bahsettiği gibi karta veya sisteme bir zararı olmadığından dolayı ses pek sorun değil kulaklık kullanıyorum. Değişim, iade bu tarz şeyler çok uzun sürdüğünden dolayı uğraşmak istemiyorum. Ve arka arkaya 2. kartımda da coil olduğundan dolayı muhtemelen yenisini alsam onda da olur bende bu bahtsızlık varken. :D

Herkesin bahsettiği gibi karta veya sisteme bir zararı olmadığından dolayı ses pek sorun değil kulaklık kullanıyorum. Değişim, iade bu tarz şeyler çok uzun sürdüğünden dolayı uğraşmak istemiyorum. Ve arka arkaya 2. kartımda da coil olduğundan dolayı muhtemelen yenisini alsam onda da olur bende bu bahtsızlık varken. :D
Rahatsız etmiyorsa bir problem yok tabi, ilerde belki satıp yükselteceğiniz zaman satmakta sorun yaşarsınız onun dışında bir şey olmaz. Oyun oynarken o ses mikrofondan karşıya gidiyorsa bir de o sorun yaşatabilir belki.

Geri
Yukarı