Coil Whine ses sorunu

Tunahan Akkaya

Centipat
Daha fazla  
Bilgisayarımda Coil Whine denılen ses çıkıyor ve ilerleyen zamanlarda ses traktor sesi gıbı çıkmaya başlıyor. Bu normal midir?

Son düzenleyen: Moderatör:
_20200416_135839.JPG

Bunun bir ortalaması yok ilerde daha da artabilir ama kendiliğinden düzelecek bir şey değil. Genellikle ekran kartında veya güç kaynağında görülüyor. Cihaza binen yük arttıkça seste artıyor ama cihazı bozacak bir şey değil sadece ses yapıyor. Benim ekran kartımda da var.

Bunun bir ortalaması yok ilerde daha da artabilir ama kendiliğinden düzelecek bir şey değil. Genellikle ekran kartında veya güç kaynağında görülüyor. Cihaza binen yük arttıkça seste artıyor ama cihazı bozacak bir şey değil sadece ses yapıyor. Benim ekran kartımda da var.

Zaman gectıkce ses cogalıyor ve oyundan cıkınca da devam edıyor normalde sadece oyunlardan gelırdı oyundan cıkınca kesılırdı.

Coil Whine sesi tıslama gibidir benim kartımda da mevcut.

Traktör sesi beni şüphelendirdi, fan rulmanının aşınması veya başka mekanik bir sorunu işaret ediyor olabilir çünkü gürültülü ve tok bir sesten ziyade sinek vızıldaması bu sese örnek verilebilir.

Hafif ses nerdeyse her ekran kartında var. Yalnız seninki traktöre bağlamış. Ayrıca oyundan çıkınca sesin kesilmesi lazım. Bence sorun güç kaynağında. Traktör sesi çekilecek bir ses değil. Garantisi varsa gönderin.

Zaman gectıkce ses cogalıyor ve oyundan cıkınca da devam edıyor normalde sadece oyunlardan gelırdı oyundan cıkınca kesılırdı.
Kasadan da geliyor olabilir, belki bazı parçalar tam oturmamış olabilir. Bilgisayar boştayken ve ses çıkarken kasanın kenarına ve üstüne bastır, ses kesiliyorsa sıkıntı olmaz.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı