Coil whine sesi olmayan 800 watt PSU önerisi

crybeek1

Hectopat
Arkadaşlar merhaba. Bana uzun ömürlü sertifikali guzel sıkıntı çıkarmayacak bir PSU önerir misiniz? 750 watt da olabilir problem degil. Sadece bu coil whine sesi olmasın yeter.

Öneriden bağımsız yorum yapayım, kimse coil whine olmayacağına dair bir garanti veremez, zira coil whine dediğimiz şey şans unsurudur. Coil whine yapmaya itekleyen bazı iç yapı seçimleri tabii ki var ama kusursuz bir güç kaynağında bile coil whine yaşayabilirsin, yani coil whine kısmı senin şansına kalmış.

Son düzenleme:
En üst segment kart olan ROG STRIX 4090 da bile coil whine görülmüş veya çok üst düzey PSU'larda da görülmüş bir şey coil whine in önüne geçilmez siz markaya modele odaklanın coil whine çok da dert değil.

12v kanalından tam 850 veriyor ekran kartına en fazla güç çeken 3090 gibi kartları dahi rahat besler Gold 80+ olması da artı.

En üst segment kart olan ROG STRIX 4090 da bile coil whine görülmüş veya çok üst düzey PSU'larda da görülmüş bir şey coil whine in önüne geçilmez siz markaya modele odaklanın coil whine çok da dert değil.

12v kanalından tam 850 veriyor ekran kartına en fazla güç çeken 3090 gibi kartları dahi rahat besler Gold 80+ olması da artı.

High Power iyi bir marka ama bu modelin incelemesini goremedim. Ustelik fiyatı yari moduler olmayan modellere gore daha düşük neden acaba?

Ekran kartı ve işlemciniz nedir?

Bir de bunun bir garantisi yok belirtildiği gibi.

Ekran kartim ve islemcim şu an RTX 3060 ve Ryzen 5 5600 ama ileride yukseltme yapmak icin 750W istiyorum. Şu anda High Power 600w PSU var 7 yıl once almıştım. Bu sene yük altinda cok cizirdiyor. PC masanin altinda ama cok ses duyuyorum. Bu yuzden olabildigince coil whine sesi az bir PSU ariyorum. 750W da olur 850 biraz fazla sanirim.

@Oreki

High Power iyi bir marka ama bu modelin incelemesini goremedim. Ustelik fiyatı yari moduler olmayan modellere gore daha düşük neden acaba?

Ekran kartim ve islemcim şu an RTX 3060 ve Ryzen 5 5600 ama ileride yukseltme yapmak icin 750W istiyorum. Şu anda High Power 600W PSU var 7 yıl once almıştım. Bu sene yük altinda cok cizirdiyor. PC masanin altinda ama cok ses duyuyorum. Bu yuzden olabildigince coil whine sesi az bir PSU ariyorum. 750W da olur 850 biraz fazla sanirim.

@Oreki

Mevcut guc kaynagim şu.

Bazi forumlarda eğer yuk altindayken PSU'dan cizirti geliyorsa ekran kartindan kaynaklanır diyorlar. Kafam cok karıştı. Hangisini degistirmem lazim anlamıyorum cok fazla ses cikariyor.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı