Coil Whine'lı Ekran Kartı Garanti Süresince Değiştirme/İade Yapılabilir mi?

Mehmet_M

Kilopat
Makaleler
2
Yer
Paramaribo / Surinam
Daha fazla  
Merhaba. Asus GTX770 DCU II O.C bir ekran kartım var. Ekran kartımda coil whine sorunu var. Kartı iade etmek istiyorum. Bu kartın yerine biraz daha para koyup 970 veya 770 4GB almak istiyorum. İade kabul ederler mi? Aldığım fiyatta mı yoksa şuan ki fiyatıyla mı? Garanti bitene kadar bu iade etme şansım var mı?

Garanti kabul ediliyor ama İade' ye bir şey diyemem.

Ben vatanın sitesinden EVGA gtx970 aldım kasa kapalıyken bile o sinir bozucu vızıldama sesi geliyordu mağazaya gidip yenisiyle değiştirdim ama aldığım kartta dahada fazla ses var tekrar gidip değiştirmeyi düşünüyorum.

Bana sormuşlardı iade mi istiyorsun yoksa başka bir marka mı diye bende aynısını istedim ama ben kartı alalı 1 hafta olmamıştı ilk 14 gün direk iade değişim sorunsuz yapılıyor diye biliyorum.

Ben vatanın sitesinden EVGA gtx970 aldım kasa kapalıyken bile o sinir bozucu vızıldama sesi geliyordu mağazaya gidip yenisiyle değiştirdim ama aldığım kartta dahada fazla ses var tekrar gidip değiştirmeyi düşünüyorum.

Bana sormuşlardı iade mi istiyorsun yoksa başka bir marka mı diye bende aynısını istedim ama ben kartı alalı 1 hafta olmamıştı ilk 14 gün direk iade değişim sorunsuz yapılıyor diye biliyorum.
4 ay oldu. İade/değişim yapılmaz mı? Sadece tamir mi?

14 gün sizin yasal cayma hakkınız var.Direk satın aldığınız mağazadan iadesini veya değişimini isteyebilirsiniz.14 günden sonra garantiyle irtibata geçmeniz gerek diye biliyorum ama siz satın aldığınız yerde önce bi deneyin olmazsa garantiye yollayın iadesi olurmu bilmiyorum ama en kötü değişim yaparlar diye tahmin ediyorum.

Hocam merhaba, ben yaklasik 1 ay evvel satin aldigim evga gtx970 ftw ekran kartini garantiye gonderdim, 1 ay icinde geri donusum olacagini soylediler. Iade veya tamir olup olmayacagi hakkinda bir bilgi verilmedi.

Arkadaşlar nvidia'nın açıkladığına göre coil whine karttan gelen bir sorun değil güç kaynağı yada anakarta bağlı sorun ekran kartını değiştirmek sorunu ne ölçüde kaldırır bilmem ama güç kaynağına yada anakart'dan kaynaklandığını biliyorum. Bilgisayarım bozuk mu diye bir sorun sorabilirsiniz ama bilgisayarınızın bozuk olup yada olmasıyla ilgili değil anakart yada güç kaynağındaki kullanılan materyalle'den kaynaklanabilir.

Yok be kardeşim. Ciyak ciyak bağırıyor işte ekran kartı. :D Neyin savunmasını yapıyor nVidia. :D Bu aralar çok fazla C.W sorunu yaşayanlar var.
Çoğu insan GTX970 den soğudu alan kişiler ya GTX 980 yada başka ekran kartına geçmeyi planlıyor yeni ekan kartı almayı düşünüyordum bu benim için büyük tecrübe olacaktır :D .

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı