Coin için nasıl server oluşturulabilir?

Mesela ben bilgisayarımda bir metin belgesi açarım ve kim ne kadar para ödediyse, onun adına bir Coin kayıt ederim. Ödemeler eklendikçe ilave kayıt ederim. Kimin ne kadar ödediğini ve ne kadar alacağı olduğunu oradan görürüm. Yanlışlıkla o metin belgesi silinirse, kayıtlar da gitmiş olur. En basit bu şekilde işliyor.

Bir coin sistemindeki tek bir katılımcıyı anlattınız anladığım kadarıyla. Böyle anlatınca sanki biri serverın fişini çekse tüm coin sistemi çökecekmiş gibi anlaşılmaya musait oluyor :D . Coin sistemlerinin en büyük özelliği bu şekilde yüzbinlerce sunucu, cihaz vs. olması ve bunların birbiri ile uzlaşarak çalışması. Yani tek bir PC'nin bir önemi yok. Bu sisteme katılanlara da ücret veriliyor. Temelde Mining'in de Stake'in de mantığı bu. İkisi de saçma aslında çünkü stake de doğrudan sisteme bir katkımız yok Mining'de de gerçekten gereksiz yere enerji tüketimi var. Daha en temel şeyler bile oturmamış ama sonuçta sistemler çalışıyor mu çalışıyor :p.

Selamlar. Var olan bir Coin için server açma işlemi nasıl yapılabilir? Maliyeti ne olabilir? Server Coin sistemine nasıl dahil olur? Bilen arkadaşlar aydınlatırsa sevinirim.

Bu kadar karmaşa olmuş ama soru aslında net değil. Var olan bir coin sistemine dahil mi olmak istiyorsunuz yoksa kendi sisteminizi mi kurmak istiyorsunuz. Sunucu açıp mining yapıp kar etmek mümkün değil yani böyle bir arbitraj mümkün olsa ekran kartı değil sunucu bulamamamız gerekirdi :D . Kendi coin sisteminizi geliştirecekseniz en azından başlangıçta sunucu yerine sanal makine kullanmak daha mantıklı olacaktır.

Coin moin. Bitcoin kumar gibi fena kaybettirir. Bunlardan uzak durun derim. İlk başta kazandırırlar sonra dibi görürsünüz.

Soru teknik bir soru. 700CC motor önerisi soran insana motor işi sakat abi demeye benziyor bu tutum. Sakat olabilir de olmayabilir de fakat soru o değil, konu o değil.

Bu kadar karmaşa olmuş ama soru aslında net değil. Var olan bir coin sistemine dahil mi olmak istiyorsunuz yoksa kendi sisteminizi mi kurmak istiyorsunuz. Sunucu açıp mining yapıp kar etmek mümkün değil yani böyle bir arbitraj mümkün olsa ekran kartı değil sunucu bulamamamız gerekirdi :D . Kendi coin sisteminizi geliştirecekseniz en azından başlangıçta sunucu yerine sanal makine kullanmak daha mantıklı olacaktır.
Geçen haftalarda Chia Coin çıktı ama henüz bir havuz oluşmadığından bir coin kazımı gerçekleşmeden paranı alamıyorsun. Bunun çözümü server oluşturmaktan geçer diye düşündüm. Tabii bu serverin maliyeti nasıl olur, nasıl kurulur bilmediğimden buraya sormak istedim lakin çok tatmin edici cevaplar aldığımı söylemem.

Geçen haftalarda Chia Coin çıktı ama henüz bir havuz oluşmadığından bir coin kazımı gerçekleşmeden paranı alamıyorsun. Bunun çözümü server oluşturmaktan geçer diye düşündüm. Tabii bu serverin maliyeti nasıl olur, nasıl kurulur bilmediğimden buraya sormak istedim lakin çok tatmin edici cevaplar aldığımı söylemem.

İsim vermeniz iyi oldu meşhur SSD yakan coin :D . Az kalsın kullandığım firmanın adını verecektim güme gidecektik :p.

Emin değilim ama muhtemelen bu şekilde kullanım sözleşmeye aykırıdır. Sözleşmeye aykırı olmayan firmalarda da maliyetini kurtaracağını sanmıyorum. İlk zamanlarında VPS kiralayıp kazan çok oldu ama firmalar artık önlemlerini almışlardır diye düşünüyorum.

İsim vermeniz iyi oldu meşhur SSD yakan coin :D . Az kalsın kullandığım firmanın adını verecektim güme gidecektik :p.

Emin değilim ama muhtemelen bu şekilde kullanım sözleşmeye aykırıdır. Sözleşmeye aykırı olmayan firmalarda da maliyetini kurtaracağını sanmıyorum. İlk zamanlarında VPS kiralayıp kazan çok oldu ama firmalar artık önlemlerini almışlardır diye düşünüyorum.
Neden sözleşmeye aykırı olsun ki. Kazan benim adıma kazacak yine, ben %1 komisyon alacağım. Coin başına ücret yerine belli başlı günlerde ödeme yapılacak.

Geri
Yukarı