Minecraft sunucusu için nasıl bir server kiralanmalı?

EFE2345678

Centipat
Daha fazla  
Bir Minecraft serveri açmak istiyorum. Kiralamak istemediğimden sahibindenden 2. el laptop alıp ona kurmak istiyorum. RAM olarak 4 GB düşünüyorum. 1.19 oynayacağız. Aternos'un verdiği 2600 MB RAM'de 1.19 oynarken çok laglı olmdığı için 4 GB RAM düşünüyorum. İşlemci olarak büyük bir sıkıntı var.
Core 2 Duo, Celeron, Atom gibi eski işlemciler var. Bu işlemcilerin sunucu için yeterli olduğunu düşünmüyorum. Sizce RAM ve işlemciler yeterli mi? RAM çok az gelirse çok az bir ihtimal ile 6 GB'a yükseltebilirim. İşlemci ateş pahası düzgün işlemcili bilgisayarlar 2000'den aşağı olmuyor bütçem zaten 600 TL. 2-3 kişi gireceğiz ve laptop 7/24 açık kalacak ekran kapalı kalacak zaten ekran önemli değil bilgisayarda yanma gibi önemli sorunlar çıkabilir mi? Eğer işlemci hiç olmazsa 1.16. 5 oynayabilir en son çare olarak. Cevaplar için şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bir Minecraft serveri açmak istiyorum. Kiralamak istemediğimden sahibindenden 2. el laptop alıp ona kurmak istiyorum. RAM olarak 4 GB düşünüyorum. 1.19 oynayacağız. Aternos'un verdiği 2600 MB RAM'de 1.19 oynarken çok laglı olmdığı için 4 GB RAM düşünüyorum. İşlemci olarak büyük bir sıkıntı var.
Core 2 Duo, Celeron, Atom gibi eski işlemciler var. Bu işlemcilerin sunucu için yeterli olduğunu düşünmüyorum. Sizce RAM ve işlemciler yeterli mi? RAM çok az gelirse çok az bir ihtimal ile 6 GB'a yükseltebilirim. İşlemci ateş pahası düzgün işlemcili bilgisayarlar 2000'den aşağı olmuyor bütçem zaten 600 TL. 2-3 kişi gireceğiz ve laptop 7/24 açık kalacak ekran kapalı kalacak zaten ekran önemli değil bilgisayarda yanma gibi önemli sorunlar çıkabilir mi? Eğer işlemci hiç olmazsa 1.16. 5 oynayabilir en son çare olarak. Cevaplar için şimdiden teşekkürler.
Minecraft serverlarında işlemcinin tekli çekirdek performansı önemlidir. Sırf işlemcisi iyi olsun diye baya bi para dökmeniz gerekiyor. Laptop kullanmak yerine adam akıllı bir sunucu satıcısı size aylık daha ucuza satabilir.

Minecraft serverlarında işlemcinin tekli çekirdek performansı önemlidir. Sırf işlemcisi iyi olsun diye baya bi para dökmeniz gerekiyor. Laptop kullanmak yerine adam akıllı bir sunucu satıcısı size aylık daha ucuza satabilir.
Bu biraz da sizin aylık gelirinizden ne kadar ayırabileceğine bağlıdır.Çünkü o 600 lira eninde sonunda tükenecektir.Aylık ayırabileceğiniz para miktarı varmıdır?Varsa yazarmısınız?

Hocam 2-3 kişi oynayacağınızı söylemişsiniz server kiralamanız şart mı? Çünkü ücretsiz güzel alternatifler var.

Bu biraz da sizin aylık gelirinizden ne kadar ayırabileceğine bağlıdır. Çünkü o 600 lira eninde sonunda tükenecektir. Aylık ayırabileceğiniz para miktarı var mıdır? Varsa yazar mısınız?

Belirttiğim üzere konunun başlığını bir moderatör kiralanmalı olarak değiştirmiş normalde kurulmalı olacaktı. Laptopu açıp Ethernet'i takıp öyle bırakacağım bunun özel bir aylık gelir gerektireceğini düşünüyorum. 4 GB istememim nedeni Aternos'un verdiği 2.6 GB'lık RAM oynarken çok üst düzey zevk vermesede yeterliydi. Bende üst düzey olmasını istediğim için 4 GB RAM seçtim. Ama laptopların işlemcileri eski ve güçsüz olduğu için büyük bir sıkıntı çıktı. İşlemci bu kadar önemliyse birkaç ay para biriktirip 6 GB RAM i5 1. nesil bir laptop alabilirim ama 1. nesil i5'in yine yeterli olacağını sanmıyorum. Sizce i5 1. nesil bir Minecraft serveri için uygun mudur?

Laptop almak yerine ram alıp pc ne takıp pc ni kullanabilirsin ama ben pc yi sürekli açamam diyorsan lapop olarak i3 1.nesil 2gb yada 4 gb yeterli olur ekran kartına ve başka bir şeye ihtiyaç olmaz.

Yeni konular

Geri
Yukarı