Çok ama çok stresliyim

''Bu arada son 2 ay çalıştım 350 aldım!'' gibi şeyler söyleyenlere sakın ama sakın uyma. Bizim sınıfımızda da böyle tipler vardı. Az çalışıyorum deyip hayvan gibi çalışıyorlardı. Onlara uyarsan olan sana olur.

''Bu arada son 2 ay çalıştım 350 aldım!'' gibi şeyler söyleyenlere sakın ama sakın uyma. Bizim sınıfımızda da böyle tipler vardı. Az çalışıyorum deyip hayvan gibi çalışıyorlardı. Onlara uyarsan olan sana olur.
Bu devirde Artık herkes yalan söylüyor kime inanacağım şaşırıyorum.

Evet o benim galiba, günde 2 saat boyunca çalıştım son 2 ay, testi çözerken aklıma işlediğini hissediyordum beynimim hücrelerine giriyordu anlayarak çözmek önemli. Yalan falan da söylemiyorum son 2 ay her gün 2 saat çalıştım.

Meslek seçmen için daha var. Lise için cabalayjp bölümünü seçmen gerekiyor şimdilik. Bölümü seçip iyi bir ortamala ile mezun olur isen başka ülkelerde de okuyabilirsin. Ailenin maddi durumu iyi değil ise İngiltere'de okumak kötü bir tercih diye düşünüyorum. En basitinden 4 £'a yemem yesen 40£ çıkmış oluyor. Orada çalışabilmen icin çalışma iznin de olması lazım. Strese yapma. Ortaokul sonda stressten hastalanmıştim kolumda serumla sınava girmiştim. 376 aldım. Suan üniversitedeyim.

Evet o benim galiba, günde 2 saat boyunca çalıştım son 2 ay, testi çözerken aklıma işlediğini hissediyordum beynimim hücrelerine giriyordu anlayarak çözmek önemli. Yalan falan da söylemiyorum son 2 ay her gün 2 saat çalıştım.
Şans eseri 350 almış olabilirsin ama çalışan insanlara gelip 2 ay çalışıp 350 aldım deme. Belki kardeşimiz son iki ay çalışıp 200 puan alacak. Kim bilir? Ayrıca helal olsun.

Bu sene 8.Sınıfım ilk olarak her şeyi kafama çok takıyorum ve kendimi boş yere stres yapıyorum. Haftada bir kez okul sınav yapıyor soruların çoğu bana kolay geliyor ama sonucuma baktığımda yanlış yaptığım soruların %85'i dikkat hatası ve hiç ders çalışasım gelmiyor, kendimi çok kasıyorum. Babam ilk zamanlarda tepki gösteriyordu şimdi daha az tepki gösteriyor ve benim iyi bir mesleğimin olmasını istiyorlar ama ben hayalimdeki hayatı yaşamak istiyorum, İngiltere’ye gitmek istiyorum, 18-24 yaşımda orada bir mesleğim olmasını istiyorum çünkü insanlar orada daha az çalışsada bizim buradaki insanlardan çok daha iyi şartlarda yaşıyorlar. Sonra kafam çok fazla şeyle dolu ve stresimi atmak için oyun oynuyorum aslında iyi de oynuyorum takıma bile alınacaktım ama vazgeçtim ve şimdiden mesleğimi seçmek istiyorum ama ne seçeceğimi bilemiyorum ve çevremdeki insanların benimle yaşı yakın olanların pek bir başarısı yok beni çok zeki mi sanıyorlar anlamıyorum. Bana stresimi azaltmak için yardımcı olursanız sevinirim.

Sen okuduğun liseyi boş ver. Üniversite'yi düşün. Çünkü en kötü meslek lisesinde okusan bile üniversite sınavına çok çalışıp iyi bir üniversiteye gidebilirsin. Mesela ben meslek okuyorum. Benim okulumdan yazılım mühendisi, elektrik mühendisi gibi güzel meslekleri olan öğrenciler çıktı. Stresini film izleyerek veya şarkı dinleyerek giderebilirsin. Bu arada sen aileni takma. Kendin azimle çalış onlar kötü bir kelime söylediğinde iyice stres olursun. Lise sınavından da korkma. Kötü alsan bile mahallende olan bir Anadolu lisesine gidebilirsin. Not ortalamanı yüksek tutarsan tabii.

Şans eseri 350 almış olabilirsin ama çalışan insanlara gelip 2 ay çalışıp 350 aldım deme. Belki kardeşimiz son iki ay çalışıp 200 puan alacak. Kim bilir? Ayrıca helal olsun.

Teşekkür ederim, kafasındaki stres dağılsın diye öyle söylüyorum şans işi dediğin gibi, ayrıca 350 almamın nedeninin konuların yarısından sorumlu olmamız olduğunu düşünüyorum daha düşük alırdım tüm konular olsa eminim.

İlaç. Günde en az 1 kere.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Stres normaldir, hele ki Türkiye'de yaşıyorsan.

Yeni konular

Geri
Yukarı