Çok eski Fujitsu Siemens amilo 1505 laptopa Linux yüklemek mümkün müdür?

Daha fazla  
Laptop 2 GB RAM'li 100 GB alana sahip W7 yüklü Fujitsu Siemens amilo 1505.

Processor.
Intel Core 2 Duo T5500 2 X 1.7 GHz (Intel Core 2 Duo)
Graphics adapter.
Intel Graphics Media Accelerator (GMA) 950 - 128 MB VRAM.
Mainboard. Atı Radeon RS480.
Storage.

BIOS eski ve pek seçenek yok CD ve HDD seçenekleri var BIOS'u güncellemeye çalıştım ama uygulama hata veriyor BIOS'ta klavye çalışmıyor.

Rufus ve Vento'ya yanıt vermiyor USB'den Linux kuramıyorum. Live olmuyor.

Forumda unetbooting diye bir uygulamayı deneme şansım oldu. Sadece tiny Core ve Kali'de ilerleme oldu ama başarısız.

Tiny Core işlemin sonunda beni tin diye bir komut bölümüne atıyor galiba burada bir şeyler yapabilirsem tiny.

Kali'de ise swap alanıyor yok diyor, Low Memory mod diye bir şeyde yükleme ekrani açılıyor ama sonuç başarısız.

Bunlari fark edene kadar antiX, puppy, slax, siltaz, boyutu küçük olan Kali Linux denedim ama olmuyor.

Kablosuz olsa iyi kötü internete girilebilir olurdu ama o da yok çevirmeli bağlantı diyebir şey var tam adı bu değil galiba.

Sürücü falanla uğraşmak yerine temiz ve hızlı birlinux kurmak istiyordum W7 çok ağır.

galiba cd falan almam gerkiyor veya laptopa dayanıklıkık testi.

Tavsiyesi olan var mı? PC'den pek anlamıyorum.

Son düzenleme:
dd ile yazabilirsiniz, rufusta linux iso yazarken dd modu istiyormusunuz gibi bir seçenek çıkması lazım.
Hızlı linux olarak aslında direk arch derim ama linux hakkında pek bir fikriniz yok gibi o açıdan mx linux diyebilirim.
MX kurduktan sonra beni etiketlerseniz yardımcı olurum.

Dd ile yazabilirsiniz, Rufus'ta Linux ISO yazarken dd modu istiyor musunuz gibi bir seçenek çıkması lazım.
Hızlı Linux olarak aslında direk Arch derim ama Linux hakkında pek bir fikriniz yok gibi o açıdan MX Linux diyebilirim.

Dediğnizi yaptım. Direkt Windows açıldı olmadı. Tekrar denediğimde ise siyah ekranda takılı kaldı. Ve PC kendini kapttı. MX yüklemedim hazır zaten bir sürü distro vardı AntiX'de denedim. Sonuç olmadı.

Dd ile yazabilirsiniz, Rufus'ta Linux ISO yazarken dd modu istiyor musunuz gibi bir seçenek çıkması lazım.
Hızlı Linux olarak aslında direk Arch derim ama Linux hakkında pek bir fikriniz yok gibi o açıdan MX Linux diyebilirim.

Bilgisayar kapandıktan sonra artık açılmıyor. Yaşam belirtisi yok derken yeniden çalışmaya başladı.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı