Çok fazla gazlı içecek içiyorum

JETTİN ULTİSİ

Hectopat
Arkadaşlar sürekli kola ve frutti içiyorum. İçmemeye çalışıyorum fakat içiyorum. Sağlığıma zarar verecek diye çok korkuyorum. En kolay yoldan nasıl bırakırım?

En kolay yol mu bilmem ama eğer 18 yaşından küçüksen veya ailenle yaşıyorsan eve gazlı içecek alma ve aldırtma. Ailene durumu açıkla sana bir şekilde içirtmesinler. Örnek olarak mesela yemekte kola koydun alsınlar vermesinler sende bu durumda olduğun için zorlayıp kavga çıkartmassan böyle böyle 1 2 haftada biter iş.

Arkadaşlar sürekli kola ve frutti içiyorum. İçmemeye çalışıyorum fakat içiyorum. Sağlığıma zarar verecek diye çok korkuyorum. En kolay yoldan nasıl bırakırım?
Yerine koyabileceğin, sevdiğin sağlıklı bir içecek bul(ayran, kahve, doğal meyve suyu..), yemeklerde veya gazlı içecek içmek istediğinde onu iç. Yaşın gençken vücudun tolere ediyor belki ama orta yaşlara geldiğinde diş, mide, karaciğer hepsi yavaş yavaş zararlarını belli etmeye başlıyor. Hatta şuan bile akşam 4-5 gibi filan uykun geliyorsa, gece birşeyler yemek filan canın istiyorsa muhtemelen karaciğer yağlanması, insülin direnci gibi hsatalılar başlamıştır.

Hocam eğer 3 4 gün içmezsen zaten içesin gelmiyor. Bende senin gibiydim 1 2 hafta sonra dişlerimi kaplattıracağım. Dişimin direnci o kadar düştü ki naneli şekeri çiğnerken sağ ön dişim kırıldı. 10 12 tane çürük dişim var. İçme.

Geri
Yukarı