Çok fazla hata veren Windows için format atılmalı mı?

Local Cahpe

Hectopat
Yer
Bursa
Bilgisayarı 1-2 yıldır formatlamadım, şimdi temiz format atmak istiyorum ama emin değilim.
Son günlerde bilgisayar biraz saçmalamaya başladı, uygulamalar hata veriyor ve security doğru düzgün çalışmıyor. Bilgisayarın aktivasyonuna 5 kuruş vermek istemediğim için KMSpico ile aktive etmiştim büyük ihtimalle oda bozdu.

Virüste bulaşmış olabilir, derinlere inmişse bile temiz format ile halledilebilir mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam PTTAVM gibi sitelerde 10-20TL arasına Windows key alabiliyorsunuz. Format atarken o key'i girin veya format atmadan önce girin fark etmez alıp yapın KMSpico'dan kurtulun. Hemde format atmanız sorunu çözer. Ben 2-3 ayda bir atıyorum :)

Temiz format büyük ihtimalle sorunlarını çözer fakat gene KMSpico tarzı bir şey kullanacaksan yeniden olmayacağı kesin değil genelde öyle uygulamalar bilgisayarını bot yapar.

İnternetten ucuza key alman senin için daha iyi olacaktır (onlarında ömürlük garantisi yok fakat virüs sıkıntısı çekmezsin).

Temiz kurulum yaparken Windows'un kurulacağı sürücü seçim kısmında kurulum yapacağın diski tamamen sil, biçimlendir ve daha sonra yeni diyerek bölümlendirirsen daha iyi olur.

Bilgisayarı 1-2 yıldır formatlamadım, şimdi temiz format atmak istiyorum ama emin değilim.
Son günlerde bilgisayar biraz saçmalamaya başladı, uygulamalar hata veriyor ve Security doğru düzgün çalışmıyor. Bilgisayarın aktivasyonuna 5 kuruş vermek istemediğim için KMSpico ile aktive etmiştim büyük ihtimalle oda bozdu.

Virüste bulaşmış olabilir, derinlere inmişse bile temiz format ile halledilebilir mi?

Evet, temiz formatla cozulur. Bence atilmali.

Temiz format büyük ihtimalle sorunlarını çözer fakat gene KMSpico tarzı bir şey kullanacaksan yeniden olmayacağı kesin değil genelde öyle uygulamalar bilgisayarını bot yapar.

İnternetten ucuza key alman senin için daha iyi olacaktır (onlarında ömürlük garantisi yok fakat virüs sıkıntısı çekmezsin).

Temiz kurulum yaparken Windows'un kurulacağı sürücü seçim kısmında kurulum yapacağın diski tamamen sil, biçimlendir ve daha sonra yeni diyerek bölümlendirirsen daha iyi olur.
İnternetten 10-20TL'ye aktivasyon kodu almayı düşünüyorum format atınca.

Diski sil dersem ne yapar? Sıkıntı çıkarmazmı?Temiz format atmak için video önerirmisiniz.

Diski sil dersem ne yapar? Sıkıntı çıkarmazmı?Temiz format atmak için video önerirmisiniz.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Diski sil dersem ne yapar? Sıkıntı çıkarmaz mı? Temiz format atmak için video önerir misiniz?

Arkadaşın paylaştığı videoda 6:20'e gelirsen disk seçimi ekranını görürsün. Daha önceden Windows kurduğun disk bölümlere ayrılmış olarak gözükecektir. Ben her seferinde diskin tüm bölümlerinin hepsini sil ve biçimlendir yapıyorum ve daha sonradan videodaki gibi "Sürücü Ayrılmamış Alan" şeklinde çıkıyor. Videodaki gibi yeni deyip yeniden bölümlendiriyorsun ve daha sağlıklı bir kurulum yapmış oluyorsun. (doğru diski silip biçimlendirdiğine emin ol)

Arkadaşın paylaştığı videoda 6:20'e gelirsen disk seçimi ekranını görürsün. Daha önceden Windows kurduğun disk bölümlere ayrılmış olarak gözükecektir. Ben her seferinde diskin tüm bölümlerinin hepsini sil ve biçimlendir yapıyorum ve daha sonradan videodaki gibi "Sürücü Ayrılmamış Alan" şeklinde çıkıyor. Videodaki gibi yeni deyip yeniden bölümlendiriyorsun ve daha sağlıklı bir kurulum yapmış oluyorsun. (doğru diski silip biçimlendirdiğine emin ol)
Maalesef dedikleriniz görmedim ve şuan yükleniyor, bir ara denerim.

Geri
Yukarı