Çok fazla kaşıntım var

RaYmN

Hectopat
Yer
Eskişehir
Daha fazla  
Merhaba. Ben bazen çok fazla kaşınıyorum. Sırtım, kafam kulaklarım, kollarım, bacaklarım çok fazla kaşınıyor ve kaşınan yerlerde kabarıyor iz kalıyor belli bir süre sonra geçiyor. Herhangi bir deri dökünmesi vb. olmuyor ama çok kaşınıyorum ve artık dayanamıyorum. Ne yapmalıyım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba. Ben bazen çok fazla kaşınıyorum. Sırtım, kafam kulaklarım, kollarım, bacaklarım çok fazla kaşınıyor ve kaşınan yerlerde kabarıyor iz kalıyor belli bir süre sonra geçiyor. Herhangi bir deri dökünmesi vb. olmuyor ama çok kaşınıyorum ve artık dayanamıyorum. Ne yapmalıyım?
Hangi aktiviteyi yapınca bu kaşıntılar çıkıyor?
Bunları gözlemleyin. Ve o aktiviteyi yapmazsanız kaşıntınız olmaz. Eğer durduk yere çıkıyorsa polen'e veya herhangi bir şeye alerjiniz olabilir.

Gerçekten aynısını yaşıyorum. Hatta terleyince daha çok kaşınıyorum ama en kısa zamanda risk alıp hastaneye gitmeyi planlıyorum.

Hangi aktiviteyi yapınca bu kaşıntılar çıkıyor?
Bunları gözlemleyin. Ve o aktiviteyi yapmazsanız kaşıntınız olmaz. Eğer durduk yere çıkıyorsa Polen'e veya herhangi bir şeye alerjiniz olabilir.

Mesela herhangi bir şey markette reyonda gezerken. Veya otururken anlık oluyor. Polene falan alerjim var 8 yaşımda test yapmışlardı ama ilk defa oldu bu üstünden 5-6 yıl geçti.
İlk yapman gereken şey kaşımamak.

Dayanılacak bir şey değil hocam şekilden şekle giriyorum resmen :D
Banyo. Geçmezse doktora görün.

2 ay falan oldu hocam geçmiyor ne illet bir şeyyse. Hastaneye gitmeye çekiniyordum bugüne kadar bugün daha az risklidir diye aile hekimime gittim kan vermemi söyledi.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı