Çok fazla Steam hesabının bilgisayarda olması sorun yaratır mı?

bilememkardes

Centipat
Bundan 5 yıl önce bir yasaklanma almıştım ve Steam'i bir süre kullanmadım. 8-9 tane hesap açtım sonrasında. Kimini kapattım, kiminin şifresini, kiminin kullanıcı adını unuttum. Şimdi yaz indirimleri olduğu için bir hesap açıp hep onu kullanmak istiyorum. Aynı telefon numarasını, farklı e-posta, aynı kredi kartını kullanacağım. Önceden çok hesap açtığım için ya da yasaklama aldım diye Steam bunu anlayıp hesabı kapatır ya da bir yasaklama, engelleyici vs. bir şey verir mi? (bilgisayarımda hiçbir 3. parti yazılım yok.) Üstünden 2 format geçti. Sorunsuz kullanabilir miyim?

Bundan 5 yıl önce bir yasaklanma almıştım ve Steam'i bir süre kullanmadım. 8-9 tane hesap açtım sonrasında. Kimini kapattım, kiminin şifresini, kiminin kullanıcı adını unuttum. Şimdi yaz indirimleri olduğu için bir hesap açıp hep onu kullanmak istiyorum. Aynı telefon numarasını, farklı e-posta, aynı kredi kartını kullanacağım. Önceden çok hesap açtığım için ya da yasaklama aldım diye Steam bunu anlayıp hesabı kapatır ya da bir yasaklama, engelleyici vs. bir şey verir mi? (bilgisayarımda hiçbir 3. parti yazılım yok.) Üstünden 2 format geçti. Sorunsuz kullanabilir miyim?
Yanlış bilgi: Aynı telefon numarası kullanılan hesaplardan biri ban yerse hepsi ban yer. Bunun dışında e-posta bir sorun çıkartmıyor.
Doğrusu: Bir sorun olmaz. Telefon numaraları sadece ihlal sırasında hesapları etkiliyor. Numarayı sonradan açılan hesaplarda kullanabilirsiniz.

Son düzenleme:
Aynı telefon numarası kullanılan hesaplardan biri ban yerse hepsi ban yer. Bunun dışında e-posta bir sorun çıkartmıyor.

Sonradan telefon numarasını başka bir Steam hesabına eklemek sorun çıkarmaz, sadece yasaklanma esnasında aynı telefon numarasına bağlı olan hesaplar etkilenir.

VAC yasaklaması telefon numarasını nasıl etkiler.png

Son düzenleme:
Sonradan telefon numarasını başka bir Steam hesabına eklemek sorun çıkarmaz, sadece yasaklama esnasında aynı telefon numarasına bağlı olan hesaplar etkilenir.
Şifresini unuttum, kimini kapattım diyor hocam telefon numarasını değiştiremediyse VAC ban yer. Bir sürü hesap açtım dediğinden CS'den VAC ban yedi diye düşünüyorum, benim arkadaşım VAC ban yedikten sonra açtığı 4 tane hesabından da ban yedi, ardından telefon numarasını değiştirip prime aldı. Ayrıca bu konudan dolayı ''hile kullanmadım ban yedim'' diyen bir sürü oyuncu da var. İnternet sitesinden de baktım oyundan oyuna değişebilir diyor. Garanti olması açısından temiz bir başlangıç yapmasında yarar var diye düşünüyorum. 🙏

Telefon numaraları sadece ve sadece yasaklamanın verildiği esnada hesapları etkiler. Yasaklamadan sonra numara farklı hesapta kullanılabilir.

Bu resmi konuda da açık bir şekilde belirtiliyor. 5 sene önce aldığı yasaklama yeni açacağı hesaba geçmez. Telefon numarasını değiştirmesi gerekmiyor kısacası.

@Herkesgibi

Numarasını VAC yasaklı olan hesaptan kaldırmasına gerek yok, Valve öyle bir şart belirtmemiş. Makalelerinde de belirtmiş zaten net bir şekilde. Nedense çoğu kişi numara paylaşımından yasaklanma olayını ''Valve oyunculara ters köşe yapıp yasaklıyor.'' seviyesine getiriyor. Yanlış anlamayın size demedim.

Kısaca numarayı VAC yasaklı hesaptan kaldırsın veya kaldırmasın, fark etmez. Sonradan başka bir Steam hesabına eklediğinde sorun olmaz.

Son düzenleme:
Yanlış bilgi: Aynı telefon numarası kullanılan hesaplardan biri ban yerse hepsi ban yer. Bunun dışında e-posta bir sorun çıkartmıyor.
Doğrusu: Bir sorun olmaz. Telefon numaraları sadece ihlal sırasında hesapları etkiliyor. Numarayı sonradan açılan hesaplarda kullanabilirsiniz.
Peki e-posta ve kredi kartı dediğiniz için geçerli mi?
Şifresini unuttum, kimini kapattım diyor hocam telefon numarasını değiştiremediyse VAC ban yer. Bir sürü hesap açtım dediğinden CS'den VAC ban yedi diye düşünüyorum, benim arkadaşım VAC ban yedikten sonra açtığı 4 tane hesabından da ban yedi, ardından telefon numarasını değiştirip prime aldı. Ayrıca bu konudan dolayı ''hile kullanmadım ban yedim'' diyen bir sürü oyuncu da var. İnternet sitesinden de baktım oyundan oyuna değişebilir diyor. Garanti olması açısından temiz bir başlangıç yapmasında yarar var diye düşünüyorum. 🙏
Yeni bir numara alırsam tekrar kendi üstüme alacağım. Sonuçta aynı şey diye düşündüm. O tarz bir sıkıntı olmazsa yeni numara alayım.

Yeni konular

Geri
Yukarı