Çok mutsuzum

Onlara bunu göster:
Dalga geçmek amaçlı demiyorum cidden onlar'ın "kafası'na yazık".

Aynen çok aptalca. Yakın çevremde görüyordum böyle tipleri de hiç bir yer kazanamadılar nedense.

Benim durumumu kimse daha net anlatamazdı...

O yarışa girdiğim güne lanet olsun. Rekabet, yarış derken 17 yıllık ömrümün 11 yılını okumakla heba etdim. Sırf daha yüksek puan alabilmek için. Ama benden daha az puan tanıdıklarım şimdi benden daha mutlu...

Hocam ebeveynler hep böyle sınavdan 99 alırsın neden 100 değil derler tecrübeyle sabit.

Ben evde ders çalışırken onlar sokakta oynuyordular.. Yazık... Benim böyle fırsatlarım olmadı...

Konuyu yazan arkadaş dışında hiç bir yazıyı okumadım bunu baştan belirteyim. 5 dakika önce düşünüp aynı konuyu açmak istiyordum ama benim söyleyeceklerim biraz farklı. İş, ev ve sosyal hayat olsun hepsinde bir bıkkınlık hissi var üzerimde, ki seneler önce profesyonel destek de aldım. Sürekli ne "Can sıkıntımın geçmesi için ne yapmalıyım?" sorusu var kafamda. Girip çeşit çeşit oyun oynayabiliyorum. İstanbul'da istediğim yerde gezebiliyorum. Arkadaşlarımla aktivitelerde bulunabiliyorum fakat odaya girip tek başıma kaldığım anda sanki hayatta bir şeyler kaçırıyormuşum hissi çöküyor ve can sıkıntısından patlayacakmış gibi oluyorum. Şu ana kadar herhangi bir çözüm bulamadım. Mesaj yazmaktaki amacım hem konuyu izlemek hem de fikri olan arkadaşlardan bir fikir almak. Artık bu mutsuzluk olayı farklı bir boyut kazandı.

İşte böyle düşünürsen çıkmaza girersin. Uzun vadede ülke bu durumdan çıkamazsa o düşük puan yapanlar mutlu olamayacak. Ama sen düzgün bir yeri kazanabilirsen ve okulunu bitirdikten sonra ekonomik bağımsızlığını alabilirsen yani kendi ayaklarının üzerinde durabilirsen ay sonu maaş hesabı yapmak zorunda kalmayacaksın. Bir de böyle bak. Kısa süre katlanman gerekiyor. Onları değiştiremeyeğine göre, ben de bu nedenle birkaç sene sonrasını planlayarak devam etmeye çalışıyorum.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…