Çok mutsuzum

Merhaba arkadaşlar. Kendimi çok mutsuz hissediyorum. Sınavlarım çok çalışmama rağmen çok kötü gitti... Geriye 2 sınavım kaldı. Gerçekten kendimi güçsüz hissediyorum. Herkes " yapamıyorsun işte, zayıfsın!". Zayıf halka! " Diyor. Artık sınavlara girmek istemiyorum daha fazla kaldıramıyorum ağır lafları... Kalbim çok yorgun. Ağlayasım geliyor... deli şeytan diyor ki, her şeyi her kesi Burak çık git! Dayanamıyorum... Günde 5-6 saat ders çalışan ben bu lafları kaldıramıyorum... Ne yapacağımı da bilmiyorum gerçekten ağlayacağım neredeyse... 😢. Sizce bundan sonra ne yapabilirim?
Ders çalışmaya ara ver biraz. Onları diyenlerle de bağını kopart.

Kardeş sözlerimle bile karşı koyamıyorum. Bizim soru çözümü grubumuz var. Oraya soru atıyorlar.. Ben de çözüp çözümünü gruba atınca " Sen ona güvenme yanlış yapmıştır zayıf halka çünkü..." diyorlar... 😮

O zaman onlarla arkadaş olmayın. Kesin ilişkinizi başka gruplar falan bulun.

"Tıp Kitaplarında yazmaz ama size zarar veren kişilerden de kurtulmak insan ömrünü uzatır."

-Dr. Nowzaradan ( TLC'de ki Ağır Yaşamlar'da bulunan doktor. :D )

Bir de senin değerli olacağın yerler var. Mesela Eski bir Toyota Supra'yı Hurdacıya versen 5000 TL verir sana ama Antikacıya gitsen Yüzbinler. Sen Hurdacıda değil Antikacıda takıl.

Artık annem babam da söylemeye başladı... "E zaten herkes sana zayıfsın diyor... Demek ki zayıfsın herkesten... 😢

Sen kendini böyle görüyor musun? Eğer gerçekten görüyorsan yapabileceğin pek bir şey yok. Görmüyorsan veya ailen böyle dedi için görüyorsan. Bunalmışsın ondan böyle. Sana tavisyem 1 hafta köye git veya bulunduğun çevreden uzak olan bir akrabana. 1 hafta boyunca kendine zaman ayır. Başka yerdeki insanlar seni tanımadıkları için bir şey diyemezler. Vakit geçir biraz. Gerekiyorsa 2 hafta kal. Kendini iyi hissetmeyince yaptığın şeyin bir önemi olmuyor.

Okulu bitirene kadar stres çektim, sonrasında okulun kendi üstüne düşünmeye çok büyük bir engel oluşturduğunu anladım. Öğrencilik günleri olumsuzluklara rağmen güzeldir ama kendine olan güvenini kaybetmene neden oluyorsa şunu bil hayatta olan diğer şeylerin yanında okulun pek bir gerçekçiliği yok. Her şey okuduğun okul ve başarı düzeyin demek değil. Senin değerini ve başarabileceklerinin potansiyelini başkalarının oluşturduğu eğitim sisteminin belirlemesine izin verecek kadar muhtaçsan hata sendedir. Her zaman bir yolunu bulacaksın bu kadar endişelenme sadece kendine güven.
Sanki nedendir bilmiyorum ama bu sene olumsuzluklar peşimi bırakmadı. Önce diploma sınavından Kırmızı Diplomayı 1 puanla kaçırdım ve evdekiler beni neredeyse öldürüyordu.. Öte yandan girdiğim 2 sınavda da başarısız oldum. Başarısız derken istediğim bölümü tutturamadım. E geriye 2 sınavım kaldı ve artık bıktım herşeyden herkesten...
Üniversiteye girdiğin vakit lise arkadaşlarını hayatın boyunca aramayacaksın, o yüzden kimsenin "o yanlış yapmıştır" yorumuna takılma. Spor yap, eğer yapmak istemiyorsan yine de yap, fiziğinin gelişmesi sana özgüven sağlayacaktır. Farklı bir şehirde üniversite kazanmayı hedefleyerek herkesi boşver, gittiğin şehirde kendine bir hayat kurmayı hedefle hem çalış hem oku zor bir şey değil.
Ailenin sana söyleme sebebini çok net şekilde söyleyeyim "böyle yaparsak gaza gelir daha çok çalışır"
malesef türk aile yapısı bundan ibaret, ama aileyi de suçlayamazsın babadan öyle görmüşler.
Bazı şeyleri değiştirmek senin elinde.
Sanırım haklısın...

Sanki nedendir bilmiyorum ama bu sene olumsuzluklar peşimi bırakmadı. Önce diploma sınavından Kırmızı Diplomayı 1 puanla kaçırdım ve evdekiler beni neredeyse öldürüyordu.. Öte yandan girdiğim 2 sınavda da başarısız oldum. Başarısız derken istediğim bölümü tutturamadım. E geriye 2 sınavım kaldı ve artık bıktım herşeyden herkesten...
Evdekiler madem seni zayıf olarak görüyorlar, o zaman sen de sana karışmamalarını söyle. Hani sen zayıfsın ya, umutsuz vakasın ya, işte öyle olduğunu onlara söyle. Peşimi bırakın de. Hem seni zayıf görüp hem her durumuna karışan insanlarla arana çizgi çek.

Okul bittikten sonra tüm sorunlar bitiyor çünkü ortada laf yapacak bir şey kalmıyor. Kendine bir iş bulup ekonomik olarak özgürlük kazanınca çok rahatlarsın.

Sanki nedendir bilmiyorum ama bu sene olumsuzluklar peşimi bırakmadı. Önce diploma sınavından kırmızı diplomayı 1 puanla kaçırdım ve evdekiler beni neredeyse öldürüyordu. Öte yandan girdiğim 2 sınavda da başarısız oldum. Başarısız derken istediğim bölümü tutturamadım. E geriye 2 sınavım kaldı ve artık bıktım her şeyden herkesten...

Yaşınız kaç? Sınıftakiler zayıf halka falan diyor da siz kendinizi bence ezdirmişsiniz ya da arkadaşların gerçekten garip.

Benimle aynı sınıfta samimi olmadığım insanlarla "merhaba merhaba" bu kadar konuşuyoruz kimse çıkıp bana "sen zayıf halkasın" ya da farklı bir şey demez diyemez zaten. :D bende demem.

Yapacağınız şeye gelecek olursak çık dışarı hava al, beynine oksijen gitsin. Başkasının dediklerine göre hareket edeceksen işimiz var. :D.

bu arada yanlış anlama ama ailende sıkıntılı herhalde. :(

Veliler sürekli hırs yapıyor. Hep bir at yarışı, hep bir sidik yarışı. Bunu benim ailem de çok yapıyor. Ama ben takmıyorum. Sonuçta benim çalışmam ile onların eline pek bir şey geçmeyecek. İyi bir yerlere gelirsem en fazla övünebilecekler. Öğrencinin üstüne çok gidilirse ters tepiyor ve kişi bunaldığı için daha da az gayret gösteriyor. Yani kendini bu durumun içine sokma lütfen. Onlar bir şey kaybetmez ama sen kendini üzüp durursun. Bu sene sınava hazırlanıyorum ve okulumda ilk üçe girmeme rağmen kendime biraz vakit ayırdığımı görseler:
-Senden adam olmaz.
-Kitaplara yatırdığımız paraya yazık.
-Şuna bak sabahtan beri öküz gibi yatıyor.
-Böyle giderse sınıf sonuncusu olacaksın.
-Okumayacaksan boşuna para harcamayalım.
-Seneye sınavda ne b*k yiyeceksin? Kalk biraz ders çalış!
Bu sözleri pek takmıyorum. Küçüklükten beri hep bir yarışa sokuldum. Çok sinir bozucu ama insan bir süre sonra alışıyor.

Geri
Yukarı