Çok mutsuzum

Takma ya,böyle hiç bir şeye yaramayan insanların laflarına üzüleceksen daha çok işimiz var.Yapamayacaksın diyenlere inat olarak daha fazla ders çalış.Sessiz kalma,daha fazla yaparlar.Karşı koy.Fiziksel kuvvet uygula demiyorum,sözlerinle karşı koy.Rahat ol,takma kafaya :)
Kardeş sözlerimle bile karşı koyamıyorum. Bizim soru çözümü grubumuz var. Oraya soru atıyorlar.. Ben de çözüp çözümünü gruba atınca " Sen ona güvenme yanlış yapmıştır zayıf halka çünkü..." diyorlar... 😮

Merhaba arkadaşlar. Kendimi çok mutsuz hissediyorum. Sınavlarım çok çalışmama rağmen çok kötü gitti... Geriye 2 sınavım kaldı. Gerçekten kendimi güçsüz hissediyorum. Herkes " yapamıyorsun işte, zayıfsın!". Zayıf halka! " Diyor. Artık sınavlara girmek istemiyorum daha fazla kaldıramıyorum ağır lafları... Kalbim çok yorgun. Ağlayasım geliyor... deli şeytan diyor ki, her şeyi her kesi Burak çık git! Dayanamıyorum... Günde 5-6 saat ders çalışan ben bu lafları kaldıramıyorum... Ne yapacağımı da bilmiyorum gerçekten ağlayacağım neredeyse... 😢. Sizce bundan sonra ne yapabilirim?
Emin ol mutsuzluğun ne anlama geldiğini benden daha iyi bilen birisiyle karşılaşmayacaksın bu forumda. Dersler kötü gidiyorsa boşver bırak gelecek seneye demekki kafan şu anda ders kaldıracak durumda değil. Benim başımdaki dertleri bilsen zil takıp oynarsın.

Sınavlar bütün hayatını belirlemeyecek. Çalışma düzenini sıkı tut. Kendine zaman ayır ve disiplinli ol.
Bedensel aktivite çok önemli. Spor + Hobi zamanı seni dinç tutacaktır.

Kardeş sözlerimle bile karşı koyamıyorum. Bizim soru çözümü grubumuz var. Oraya soru atıyorlar. Ben de çözüp çözümünü gruba atınca " sen ona güvenme yanlış yapmıştır zayıf halka çünkü..." Diyorlar... 😮

Hocam öylelerini umursama bile. Bu tür kişiler yapamadı birşeyin başkasının yapması durumunda kendi yoksulluğunu kapatmak için yapan kişiyi küçük düşürmeye çalışırlar.

Okulu bitirene kadar stres çektim, sonrasında okulun kendi üstüne düşünmeye çok büyük bir engel oluşturduğunu anladım. Öğrencilik günleri olumsuzluklara rağmen güzeldir ama kendine olan güvenini kaybetmene neden oluyorsa şunu bil hayatta olan diğer şeylerin yanında okulun pek bir gerçekçiliği yok. Her şey okuduğun okul ve başarı düzeyin demek değil. Senin değerini ve başarabileceklerinin potansiyelini başkalarının oluşturduğu eğitim sisteminin belirlemesine izin verecek kadar muhtaçsan hata sendedir. Her zaman bir yolunu bulacaksın bu kadar endişelenme sadece kendine güven.

Kardeş sözlerimle bile karşı koyamıyorum. Bizim soru çözümü grubumuz var. Oraya soru atıyorlar.. Ben de çözüp çözümünü gruba atınca " Sen ona güvenme yanlış yapmıştır zayıf halka çünkü..." diyorlar... 😮
Yaşın kaç hocam?Onlarla konuşmayı denedin mi?Hiç arkadaşın var mı?Okulda genellikle tek mi takılıyorsun?Bunları diyenleri çek bir kenara ve konuş.Anlat derdini,anlamıyorsa sesini yükselt.Sana bunları diyenler serseri,okulu önemsemeyen birileriyse hiç kafana takma.Uğraşmaya değmez.Laf anlatamazsın çünkü.Her şeyi denemene rağmen olmadıysa rehber öğretmene git ve derdini anlat.

Üniversiteye girdiğin vakit lise arkadaşlarını hayatın boyunca aramayacaksın, o yüzden kimsenin "o yanlış yapmıştır" yorumuna takılma. Spor yap, eğer yapmak istemiyorsan yine de yap, fiziğinin gelişmesi sana özgüven sağlayacaktır. Farklı bir şehirde üniversite kazanmayı hedefleyerek herkesi boşver, gittiğin şehirde kendine bir hayat kurmayı hedefle hem çalış hem oku zor bir şey değil.
Ailenin sana söyleme sebebini çok net şekilde söyleyeyim "böyle yaparsak gaza gelir daha çok çalışır"
malesef türk aile yapısı bundan ibaret, ama aileyi de suçlayamazsın babadan öyle görmüşler.
Bazı şeyleri değiştirmek senin elinde.

Yeni konular

Geri
Yukarı