Çok saçma hatalar yapmak

Sorunun cevabını doğru bulup başka seçeneği işaretlemek ile optik form kontrolü veya emin olmadıklarına dönmek çok başka @Jira.
Neresi başka? Sorunun doğru cevabını buluyorsun (diyelim B) ve gidip B yerine D'yi işaretliyorsun. Daha sonra kontrol ederken ilk başta işaretlediğinden çok emin olduğun için o gözüne çarpmıyor bile. İşte bu sınav ortamındaki stres, kaygı ve heyecandan kaynaklanıyor. Ben bunu yaşamamak için en son gerçek kontrolümü yapardım ve gerekirse 10 soru için 2-3 dakikamı harcardım. Yaptığın soruyu yanlış işaretlediğini sınavdan sonra öğrenince, insana çok koyuyor.

Geçenlerde her zaman olduğu gibi bir deneme sınavına girdim ve her zaman olduğu gibi yanlış işaretleme yaptım. Soruların cevabını doğru buluyorum fakat seçenekleri yanlış görüp yanlış işaretliyorum sürekli. Sınavda sözelden 4 yanlış yaptım ve ikisi yanlış işaretleme yüzünden. Sayısal kısmında da 4 tane yanlış işaretleme yaptım. Bu sorunu yaşayan veya çözebilen var mı? Son 1 aydır balık yağı içmeye başladım ve biraz etkisi oldu.
Vallahi hayatımda 1 kez olsun kaydırmadım. Liseye geçince bile D yerine E işaretlemedim. Garanticiyimdir, sayfa sayfa kodlarım. Öneririm güzel oluyor. En son soruları ve kodlamalarımı karşılaştırırım ve işim biter :D

Size tavsiyem benim gibi sayfa sayfa kodlayın ve işiniz bitince sağlamından bir kontrol yapın. Sağlamından dediğimden kastım benim gibi örneğin 'A-D-C, bakayım optiğe ne yazmışım A-D-C tamam sorun yok' gibi değil de, tek tek yapın.

Açılın, profesyonel öğrenci geldi.
Rehber hocanla bir konuş, her ne kadar verdikleri tavsiyeler saçmalık gibi gelse de genelde iş yapıyor.
En büyük sebebi endişe. Seni yemeyecekler hiçbir sınavda. Soruları çözdükten sonra işaretleme, bu tehlikeli bir yöntem. Her sayfadan sonra işaretke soruları ki hız kazandığında kaybetme ve soruları kaçırma. Yanlış işaretleme hızdan dolayı olur, yetiştirebiliyorsan sınavı sakin olmakta fayda var. İlk sene girdim LGS'ye, sınava girmeden önce metabolizma o kadar hızlanıyor ki 2 defa tuvalete gitmek zorunda kaldım. Herkes de aynı durumdaydı:) Sanki bir şey bilmiyormuşsun gibi giriyorsun sınava ama soruları gördükçe çözüyorsun. Önemli olan soğukkanlı olmak. Karşına düşman geliyor, senin elin ayağın karışırsa hedef tutmaz. Soğukkanlı olursan daha iyi nişan alıp vurursun.
Sorunun cevabını doğru bulup başka seçeneği işaretlemek ile optik form kontrolü veya emin olmadıklarına dönmek çok başka @Jira.
Öneri için teşekkürler. Sayfa sayfa işaretlemeyi deneyeceğim.

Geri
Yukarı