LGS yaklaştıkça sınav stresi artıyor

meftun_1

Hectopat
14 yaşımdayım, 5 gün sonra LGS'ye gireceğim. Dışarıdan maalesef çok fazla öğrenci geliyor bulunduğum bölgeye, yaklaşık 50 60 kişi.

Bulunduğum bölgedeki liseye gitmek için %8.55'lik dilime girmem gerekiyor, okul kontenjanı da 90 kişi. Gerçekten çok stres oluyorum. 4 adet ortaokul var burada ama 2'si gerçekten çok kötü. O yüzden 1 ortaokul rakibim. Denemelerde en kötü 15. oluyorum. Sizce başarabilir miyim, o liseye gider miyim?

2 gün önce çok rahatken bugün çok stresliyim, biraz motive ederseniz beni abilerm ablalarım çok sevinirim.

Bu arada bulunduğum bölgede ilk 30'da olursam gidebiliyorum fen lisesine yani istediğim liseye.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu sene LGS'yi zor yapacaklarını zannettmiyorum o yüzden rahat ol eğer düzgün çalıştıysan zaten rahatsın 3 gün kala çalışmayı bırak bilgiler kafana otursun.

14 yaşımdayım, 5 gün sonra LGS'ye gireceğim. Dışarıdan maalesef çok fazla öğrenci geliyor bulunduğum bölgeye, yaklaşık 50 60 kişi.

Bulunduğum bölgedeki liseye gitmek için %8.55'lik dilime girmem gerekiyor, okul kontenjanı da 90 kişi. Gerçekten çok stres oluyorum. 4 adet ortaokul var burada ama 2'si gerçekten çok kötü. O yüzden 1 ortaokul rakibim. Denemelerde en kötü 15. oluyorum. Sizce başarabilir miyim, o liseye gider miyim?

2 gün önce çok rahatken bugün çok stresliyim, biraz motive ederseniz beni abilerm ablalarım çok sevinirim.

Bu arada bulunduğum bölgede ilk 30'da olursam gidebiliyorum fen lisesine yani istediğim liseye.
Kanka bende 2009'luyum. bende 5 güne LGS'ye giriyorum. Çok stres yapmaya gerek yok. Sonuçta hayatın sonu değil ya, zaten kendi isteğinle giriyorsun zorunlu bile değil. Sadece iyi bir liseye gitmeni belirliyor o kadar. Sadece üniversite hayatına hazırlanmanın aşaması gibi bir şey bu. oyüzden yıpratma. Relax

Kanka bende 2009'luyum. bende 5 güne LGS'ye giriyorum. Çok stres yapmaya gerek yok. Sonuçta hayatın sonu değil ya, zaten kendi isteğinle giriyorsun zorunlu bile değil. Sadece iyi bir liseye gitmeni belirliyor o kadar. Sadece üniversite hayatına hazırlanmanın aşaması gibi bir şey bu. oyüzden yıpratma. Relax
2009'luysan nasıl giriyorsun?

LGS' ye girerken falan stres yapmanıza gerek yok arkadaşlar. Stresin az olması iyidir ama çok fazla olursa başarınızı azaltır. Bende geçen sene girdim LGS' ye son gün çok stres yapmıştım ama baktım stresle olmayacak herkesin dediğini geçirdim içimden "Hayatın sonu değil diye." evet aslına bakarsan hayatın sonu olmadığını görürsün. Ama şu da var ne kadar iyi bir yere gidersen o kadar iyi olur deniyor ama bence öyle değil ki zaten bunu ben bizzat yaşadım. Şu an gittiğim okula LGS ile girmedim ve benim ilgi alanım kodlarla ilgiliydi. Ama oklumda bunlarla ilgili bir şey yok ve bende çalışmaya başladım kodlarla ilgili makaleler okudum, dersler aldım ücretsiz bir şekilde ve şu an iki tane kodlama dilinin giriş seviyesini biliyorum. Yani anlatmaya çalıştığım senin çalışman okulun da önemi var ama en önemlisi senin çalışman. Sevdiğim bir söz vardır. Onu da yazayım "3 aylık çalışırsan 3 aylık sonuçlar alırsın." umarım anlatmaya çalıştığım şey anlaşılmıştır. LGS' ye girecek olan arkadaşlarıma başarılar diliyorum. İnşallah iyi sonuçlar alırsınız.

Geri
Yukarı