Çok sinirliyim ve sakinleşemiyorum

Zireael14

Kilopat
Yer
Kadıköy
Kolay sinirleniyorum deli öfkesi gibi bir şey var bende çözemedim. Psikoloğa falan mı gitmeliyim? "Tamamen sakinleştim. Gayet rahatım." diyebilmem için en az 30 dk'ya ihtiyacım var. Ne yapmalıyım?

Alkol veya türevi şeyler "bana göre" bahaneden başka bir şey değildir. Tavsiye etmem.
Kontrolün sende olduğunu hatırla ve "ne yapıyorum" ben diye sor kendine, zamanla geliştirebileceğin bir yöntem.
Yatağa yatıp uyumayı veya tavana bakmayı deneyebilirsin, kendim ihtiyaç duyduğum zaman başarılı olan bir yöntem.

Ben çok bunaldığım zaman öyle yaparım kafamı toparlarım düşünürüm. Kendiside aynı şeyi yapabilirse güzel bir fikir bence :)
Ya adam; sinirlenip şişeyi kendi kafasına vurursa? 😀 Bir de alkolün etkisiyle içer içer daha da kendini kaybedip şişeleri kafasında kırma alışkanlığı kazanırsa? :)
Bence önce nelere ve hangi saatlerde sinirlendiğini tespit etmeli.
...
''Esin napıyon ya?'' 😀 1:44
...
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleme:
Psikolojik sorunları çeşitli maddelerle geçiştirmeye çalışmak yararsız. Alkolün GABA agonizm etkisinin bir süresi var. Her alındıktan sonra aynı etkiye ulaşmak için de daha fazla içmek isteyeceksin, klasik bağımlılık hikayesi sanırım.

Psikoloğa git bir konuş.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı