Çok sinirliyim ve sakinleşemiyorum

Sinirlendiğiniz şeylerin aslında ne kadar gereksiz olduğunu, ne size ne de bir başkasına hiçbir faydası olmadığını hatırlatın kendinize. Bu tarz şeyler genellikle insanların, en sinir olduğum şey şeklinde kendini şartlandırıyor ve bunu alışkanlık haline getiriyor olması ile doğru orantılı. Aslında sinirlenmeye yer arayıp bunu da bu şekilde mazeretlerle taçlandırıyor olmasından başka bir şey değil aslında. Hepimizin yaptığı yapmaya da devam edeceği bir şey. Öfkelendiğiniz, hatta bu uğurda kalp kırdığınız şeylerin 10 dakika sonra sakin kafayla düşününce aslında ne kadar boş ve gereksiz olduğunu fark edeceğinizi ve geri dönüşünün yada telafisinin ne kadar zor olacağını hatırlatın kendinize.

Sizi sinirlendiren şey nedir?
Beni uyuz edebilecek çok şey var. Mesela birisi bişey yapar harfi harfine aynı şeyi uygularım defalarca, başaramam ve çok sinirlenirim. Mali değeri düşük eşyaları etrafa fırlatıp bağırmaya başlıyorum sakinleşmek için. Mesela monitöre yumruk atmak içimden gelir ama mümkün degil. onun yerine mesela metal tacımı fırlatırım.

Söylediğim gibi sizi uyuz edecek çok şey yok, uyuz olmak istediğiniz şey çok sadece. Bunuda aşabilecek tek kişi sizsiniz.

Beni uyuz edebilecek çok şey var. Mesela birisi bişey yapar harfi harfine aynı şeyi uygularım defalarca, başaramam ve çok sinirlenirim. Mali değeri düşük eşyaları etrafa fırlatıp bağırmaya başlıyorum sakinleşmek için. Mesela monitöre yumruk atmak içimden gelir ama mümkün degil. onun yerine mesela metal tacımı fırlatırım.
Her şeyi yapacağız diye bir şey yok ki? Yapmasanız da olur. Sizin yapabildiğiniz ama başkalarının yapamadığı şeyler de vardır. Ben de bazen sinirlenip bazı davranışlar sergiliyorum tabi ama bana hiçbir şey kazandırmıyor. Mesela monitöre yumruk atsam, ya elim zarar görecek ya da monitör.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı