Çok sivilce çıkıyor

31emo1907

Decapat
Daha fazla  
Başlıktan da anlayacağınız üzere sivilce sorunu yaşıyorum. Özellikle burun çevremde çok sivilce çıkıyor. Fazla değil ama büyükler. Yanaklarım ve anlımda fazla yok ve olanlar da küçükler. Sabah uyandığımda yüzüm aşırı yağlanmış bir şekilde uyanıyorum elleyince aşırı hissediliyor ve belli oluyor. Duş alıyorum sabah uyanıyorum yine aynı yüzüstü filanda yatmıyorum niye böye oluyor. Bunun bir çözümü filan var mı? (cildiyeye gittim ve doktor tavsiyesi üzerine 1 ay krem ve antibiyotik kullandım ve sonra yine doktor tavsiyesi üzerine sonlandırdım o zamanlar bayağı azalmıştı ama son zamanlardaki yine çıkmaya başladı)

Başlıktan da anlayacağınız üzere sivilce sorunu yaşıyorum. Özellikle burun çevremde çok sivilce çıkıyor. Fazla değil ama büyükler. Yanaklarım ve anlımda fazla yok ve olanlar da küçükler. Sabah uyandığımda yüzüm aşırı yağlanmış bir şekilde uyanıyorum elleyince aşırı hissediliyor ve belli oluyor. Duş alıyorum sabah uyanıyorum yine aynı yüzüstü filanda yatmıyorum niye böye oluyor. Bunun bir çözümü filan var mı? (cildiyeye gittim ve doktor tavsiyesi üzerine 1 ay krem ve antibiyotik kullandım ve sonra yine doktor tavsiyesi üzerine sonlandırdım o zamanlar bayağı azalmıştı ama son zamanlardaki yine çıkmaya başladı)
Yediğiniz abur cubur miktarını azaltmanız gerekiyor. Bana kalırsa cips yememek çok önemli. Cips yemeyince sivilce çok çıkmıyordu bende.

Yediğiniz abur cubur miktarını azaltmanız gerekiyor. Bana kalırsa cips yememek çok önemli. Cips yemeyince sivilce çok çıkmıyordu bende.
Peki, neden yemememiz gerekiyor? Cips ile alakası yok bence. Sadece şeker miktarını azaltsın bence. Mesela, her hafta 1-2 çikolata yerse tatlı ihtiyacı gider bana kalırsa.

Peki, neden yemememiz gerekiyor? Cips ile alakası yok bence. Sadece şeker miktarını azaltsın bence. Mesela, her hafta 1-2 çikolata yerse tatlı ihtiyacı gider bana kalırsa.
Yağ ve şeker tüketiminin azaltılması en etkili çözümlerden biridir. Az da olsa stres de tetikleyebiliyormuş. Aynı zamanda sivilceleri azaltan sporlar var, bunlara da bakabilirsin. Senin yaşadığın durumları bizler de yaşadık elbette. Bende stres yüzünden Saçkıran bile çıktı.

Beslenmenize dikkat edin ve gün içerisinde yüzünüzü herhangi bir sabunla yıkayın. Sabunsuz yıkarsanız bölgedeki yağ gitmez.
Son olarak yastık kılıfınızı 3 günde 1 değiştirin. Bir de yastığa tamamen yüzünüzü yaslamayın.
Çünkü doğal olarak insan saçından yastık kirleniyor ve bu kir yüze geçiyor.

Yağ ve şeker tüketiminin azaltılması en etkili çözümlerden biridir. Az da olsa stres de tetikleyebiliyormuş. Bende stres yüzünden Saçkıran bile çıktı.
Benimde saçların tepeleri çok az beyazladı dikkatli bakarsan gözüküyür hepsi stresten ama cips yemiyorum.

Hocam öncelikle ergenlik dönemindeyseniz hiç merak etmeyin sivilcelenme çok normaldir 10'lu yaşların sonuna doğru iyice azalacaklar. Mevcut sivilcelerinizi azaltmanın birkaç yolu var her yol herkes için geçerli olmayabilir ama bildiklerimi söyleyeyim.

*Yüzünüzü sürekli temiz tutun
*Spor yapmaya özen gösterin illa spor salonlarını kast etmiyorum yürüyüş veya ev içinde vücüt ağırlığınıza yapacağınız egsersizler
*Yağlı yiyecekleri mümkünse hayatınızdan çıkarın çok sağlıksızlar sadece sivilce durumu için değil.
*Çıkan sivilcelerinizle OYNAMAYIN/patlatmaya ÇALIŞMAYIN
*Bu durumun normal olduğunu kabullenin ve mutlu/neşeli olmaya çalışın cidden ruh halinizin düşündüğünüzden daha çok etkisi var bu işlerde.
*Hala kendinizi iyi hissetmiyorsanız tekrar dokora gidebilirsiniz.
İyi Sosyaller

6 ay aknetrent kullandım yüzüm sivilceden görünmüyodu(yan etkisi olarak dudakta ve elde çatlaklar oldu) şimdi Allaha şükür sivilceler gitti. Eğer sivilce sorunun ciddiyse cildiyeye git hap varmış(sivilce sorunu yaşanlara tavsiye ederim evrim geçirdim ben resmen) onu kullanmak istiyorum de, değilse kuruyemiş, cips, yağlı şeyler çok az tüket şu anda bile cilt bakımı olarak çok kasmana gerek yok gidip gratisden sivilce geçiren maske falan bakma parana yazık olur. Son olarak yukarıdaki arkadaşın dediği gibi oynama ve patlatma iz kalır.

Geri
Yukarı