Çok toxic birisiyim ne yapmalıyım?

Ben toxic birisiyim. Bunu kabul ediyorum ama aynı zamanda kurtulmak da istiyorum. Online oyunlarda ölünce ya da kendimden yaşça küçük insanlar bile bana laf sokunca hemen her şeyine sövesim falan geliyor. Bundan kurtulmak istiyorum. Ne yapmalıyım?
Babana git küfret. Güzel bir dayak ye. Düzelirsin sonra.

Rekabetçi oyunları sadece zevkine oynayabilmek zor bir şey çünkü. Adı üstünde sürekli bir rekabet hali olduğu için yenilince sinirleniyorsunuz. Öfke kontrolü gerekli bence.

Oyun başlar başlamaz diğer oyuncuları sustur. Küfürü bırakmak istiyorsan da bunu kendin yapman lazım. Sabredip ağzını tutmalısın. İstersen yavaş yavaş bırakmayı dene. Mesela artık 1 hafya boyunca ailevi küfür etmeyeceğim de. 2. hafta kullandığım bütün küfürleri bırakacağım de. 3. hafta argo kelimeleri de azalt. Veya kendine uygun başka bir plan yapabilirsin. Ben sadece bir örnek vermek istedim.

Babana git küfret. Güzel bir dayak ye. Düzelirsin sonra.

Eskiden instagrama attığım küfürlü bir storyiyi teyzem SS alıp babama atmıştı. Hayatımda ilk tokadımı oradan yiyince küfürü bırakmıştım. İşe yarar bir taktik. 😄

Sabretmeyi öğrenmen lazım, sabır işini de en güzel namaz ile öğrenebilirsin. Eğer ciddi isen açtığın konuda, 5 vakit namaza başla bakalım ne kadar sabredebileceksin. Bir tık ötesi sabah ve yatsıları en yakın camiye gidip kılmak.

Not: Tabii bunları Müslüman olduğunu varsayarak öneriyorum, eğer değilsen bu önerilerimi pas geçebilirsin.

Geri
Yukarı