Çok utangaç biriyim

720350

Picopat
18 yaşında bir erkeğim, çok utangaç biriyim insanlarla iletişim kurmada zorlanıyorum. Mesela en basitinden bazen insanlardan yol istemem gerekiyor ama insanlardan yol isteyemiyorum insanlara pardon geçebilir miyim diyemiyorum öylece arkada sessiz sessiz durup bekliyorum. Bende konuşma bozukluğu var ve ben çok asosyalim içime kapanık biriyim hiç arkadaşım yok konuşma bozukluğunu yenmek için 1 ay önce özel egitim ve rehberlik araştırma merkezinde eğitime başladım, her hafta cuma günleri oraya gidiyorum. Konuşma ve dil terapistinden eğitim alıyorum. Dün sabah kursta bekleme salonunda öğretmenimi bekledim, öğretmenin gelmedi. Sonra kalktım, oradaki danışman kadına öğretmenim geldi mi acaba, beni derse almadı diyecektim. Danışmaya gittim, tam konusacakken zorlandım, danışmana abla şey şey şey diye takılı kaldım. Sonra danışman kadın bana biraz tuhaf baktı. Konuşma bozukluğu ve asosyallik nasıl yenilir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Karşınızdaki insanların sizden çok da farklı olmadığını hatırlatın kendinize. Karşınızdaki kişilere nazik ve kibar bir dille yaklaşın onlarla konuşun. Ben de eskiden içime kapanık bir insandım şimdi canım sıkıldıkça sokaktaki insanlarla sohbet ediyorum. Vaktinde sırf bu utangaçlığı yenmek için sokakta anket benzeri şeyler yapmıştım siz de deneyebilirsiniz. Unutmayın sokakta kimse sizi yemez en fazla ters ters bakar ya da kötü tepkiler verirler ama bunlar abartıldığı kadar kötü mü ?

Geri
Yukarı